Łazienka dla seniora według Tworzywo Studio

Łazienka dla seniora według Tworzywo Studio

W dobrym projekcie mieszkania, ważne jest, aby było one uszyte na miarę. Aranżacja łazienki dla osoby starszej, wymaga skupienia się głównie nad funkcjonalnością pomieszczenia. Jeśli uda się ją połączyć z upodobaniami właściciela, tak aby wnętrze prezentowało się ciekawie, wtedy projekt można udać za udany. Oto propozycja pracowni Tworzywo Studio.


Z myślą o bliskości podstawowych łazienkowych sprzętów, pracownia stworzyła komfortową łazienkę dla seniorki.


lazienka dla seniora

Najważniejszą decyzją, jaką podjęto na wstępie projektu było połączenie osobnych pomieszczeń łazienki i toalety. Dzięki temu zabiegowi uzyskano łazienkę bardziej zwartą i łatwiej dostępną w każdym momencie korzystania z niej. Warunki inwestorki były od początku określone - łazienka ma być prosta, funkcjonalna, nowoczesna i łatwa w utrzymaniu czystości. Zaproponowano zatem płytki w ciepłych odcieniach szarości, białe i szare meble do zabudowy oraz białą ceramikę.


lazienka dla seniora

Dla wygody i bezpieczeństwa zastosowano duży, płaski brodzik z konglomeratu i otwarte szklane ścianki prysznicowe. Pralka w zabudowie meblowej z wygodnym koszem na brudne ubrania, do którego nie trzeba się schylać oraz wiele półek na wyciągnięcie ręki pozwoliły na zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia ewentualnych urazów. Szafka łazienkowa zapewnia łatwość w utrzymaniu porządku – jest pojemna, umożliwia więc ukrycie łazienkowych drobiazgów. Każda strefa pomieszczenia została dobrze doświetlona.


lazienka dla seniora

Projekt łazienki dla seniora

Autor: Tworzywo Studio

Powierzchnia: 3,7 m2

Realizacja: 2018

Lokalizacja: Poznań

Zdjęcia: Tworzywo Studio

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!