Nowy salon Lufthansy w Mediolanie

Nowy salon Lufthansy w Mediolanie

Nowy salon Lufthansy na lotnisku Mediolan Malpensa zadebiutował w styczniu 2018 roku, dając podróżnym przedsmak luksusu, który czeka ich na pokładzie samolotu tej linii lotniczej.


Mediolan - światowa stolica mody i dizajnu. Jedno z najważniejszych turystycznych włoskich miast i finansowe serce Włoch. Bogata historia, wspaniała architektura oraz nowoczesne technologie tworzą niezwykłe i pełne kontrastów miejsce, odwiedzane każdego roku przez turystów z całego świata. Aby zadbać o ich komfort i wygodę, Lufthansa stworzyła w porcie lotniczym Mediolan Malpensa ekskluzywną strefę relaksu. 


lotnisko, lufthansa, mediolan
lotnisko, lufthansa, mediolan
lotnisko, lufthansa, mediolan

Stylowe 550 mkw. powierzchni, pozwala pasażerom choć przez chwilę odetchnąć w podróży. Nastrojową atmosferę tego miejsca podkreśla prywatna strefa wypoczynku z wysokiej klasy obsługą. Całości projektu dopełnia intymna przestrzeń sanitarna, łącząca współczesny łazienkowy styl z tradycją i historią Mediolanu. Na wybranych ścianach zastosowano historyczne mapy  miasta. 


lotnisko, lufthansa, mediolan
lotnisko, lufthansa, mediolan

Z uwagi na znaczną liczbę odwiedzających łazienkową strefę, pomyślano również o jej trwałym i komfortowym wyposażeniu. Purystyczny charakter pomieszczenia podkreślają nablatowe umywalki, wykonane z niebywale wytrzymałego tworzywa ceramicznego. Dzięki naturalnym surowcom, takim jak skaleń, kwarc, glina czy dwutlenek tytanu zyskały one odporność na zabrudzenia i zarysowania - podobnie jak pokryte szkliwem pisuary.

Przy aranżacji sanitarnej przestrzeni nie zapomniano również o innowacyjnych systemach podnoszących poziom czystości. W pisuarach zapewnia go elektroniczny system spłukiwania, a w toaletach rozwiązanie umożliwiające wyjątkowo szybkie i dokładne czyszczenie. 


lotnisko, lufthansa, mediolan

Z myślą o osobach z ograniczoną mobilnością, strefę sanitarną uzupełniono umywalką z funkcjonalnymi uchwytami. Dzięki temu użytkownicy poruszający się na wózkach inwalidzkich mają zapewniony wygodny podjazd pod umywalkę. Równie funkcjonalna co bezpieczna i wygodna w użyciu jest toaleta wisząca. Wyposażano ją w specjalny bufor, zapobiegający przesuwaniu się siedziska na boki. Całości projektu łazienkowej przestrzeni dopełniają akcesoria i baterie łazienkowe.


lotnisko, lufthansa, mediolan
lotnisko, lufthansa, mediolan

źródło: materiały prasowe Villeroy & Boch

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!