W pełni przeszklona fasada i wspaniały widok na miasto sprawiają, że przestrzeń apartamentu otwiera się na to co za oknem, a miasto staje się jego częścią. Praski penthouse zaprojektowała Jana Schnappel Hamrová z pracowni Objectum.
Układ w kształcie krzyża pozwala na separację różnych stref funkcjonalnych. Apartament posiada strefę jadalnianą, dzienną i sypialnianą z pokojami dla dzieci i łazienkami. Pośrodku znajduje się centralny punkt łączący penthouse ze schodami i windą budynku.
Główną zaletą mieszkania jest wspaniały widok i w pełni przeszklona fasada, która pozwala w pełni cieszyć się nim. Apartament o powierzchni 230m2 tworzy otwartą przestrzeń. Tak duża powierzchnia w połączeniu z widokiem na miasto zapiera dech w piersiach już od wejścia. Olbrzymie wnętrze otwiera się na to co za oknem, a miasto staje się jego częścią.
Duże przeszklone powierzchnie fasady mogą powodować przegrzewanie w sezonie letnim. Z tego powodu zaprojektowano specjalny system chłodzenia. Perforowany sufit wzdłuż fasady pozwala odpowiednio zarządzać chłodnym powietrzem z zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu można było pozwolić sobie na rezygnację ze szpecących i hałaśliwych klimatyzatorów.
Kuchnia jest oddzielona od jadalni kamienną wyspą. Główną dominantą jadalni jest ogromny stół. Rozmiar i waga stołu wraz z fortepianem zmusiły architektów do użycia dźwigu, aby móc przetransportować je do wnętrza mieszkania.
Każda z czterech stref mieszkania ma własną łazienkę. Projekt poszczególnych łazienek nawiązuje do strefy, w której się znajduje.
Penthouse F6.1
Projekt wnętrz: Objectum / Jana Schnappel Hamrova
Powierzchnia: 230m2
Powierzchnia tarasu: 235m2
Realizacja: wrzesień 2017
Lokalizacja: Praga
Zdjęcia: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice
Sprawdź także: Mikro mieszkanie
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Niełatwo zaprojektować mieszkanie dla dwojga. Sprawdź, czy udało się to...
czytajAranżacja wnętrza kawalerki to na ogół dość trudny temat. Na...
czytajNikiszowiec to zabytkowe, stuletnie osiedle górnicze. Jest unikatową w skali...
czytajMarokański aparatament został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Mimar Interiors. Skomplikowane...
czytaj
Ilość komentarzy: 0