Mieszkanie z widokiem na Pragę

Mieszkanie z widokiem na Pragę

W pełni przeszklona fasada i wspaniały widok na miasto sprawiają, że przestrzeń apartamentu otwiera się na to co za oknem, a miasto staje się jego częścią. Praski penthouse zaprojektowała  Jana Schnappel Hamrová z pracowni Objectum.


Układ w kształcie krzyża pozwala na separację różnych stref funkcjonalnych. Apartament posiada strefę jadalnianą, dzienną i sypialnianą z pokojami dla dzieci i łazienkami. Pośrodku znajduje się centralny punkt łączący penthouse ze schodami i windą budynku.


penthouse
penthouse
penthouse

Główną zaletą mieszkania jest wspaniały widok i w pełni przeszklona fasada, która pozwala w pełni cieszyć się nim. Apartament o powierzchni 230m2 tworzy otwartą przestrzeń. Tak duża powierzchnia w połączeniu z widokiem na miasto zapiera dech w piersiach już od wejścia. Olbrzymie wnętrze otwiera się na to co za oknem, a miasto staje się jego częścią.


penthouse

Duże przeszklone powierzchnie fasady mogą powodować przegrzewanie w sezonie letnim. Z tego powodu zaprojektowano specjalny system chłodzenia. Perforowany sufit wzdłuż fasady pozwala odpowiednio zarządzać chłodnym powietrzem z zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu można było pozwolić sobie na rezygnację ze szpecących i hałaśliwych klimatyzatorów.


penthouse

Kuchnia jest oddzielona od jadalni kamienną wyspą. Główną dominantą jadalni jest ogromny stół. Rozmiar i waga stołu wraz z fortepianem zmusiły architektów do użycia dźwigu, aby móc przetransportować je do wnętrza mieszkania.


penthouse, apartament, eleganckie mieszkanie
penthouse, apartament, eleganckie mieszkanie
penthouse, apartament, eleganckie mieszkanie
penthouse, apartament, eleganckie mieszkanie

Każda z czterech stref mieszkania ma własną łazienkę. Projekt poszczególnych łazienek nawiązuje do strefy, w której się znajduje. 


lazienka
lazienka
lazienka
sypialnia
lazienka
lazienka

Penthouse F6.1

Projekt wnętrz: Objectum / Jana Schnappel Hamrova

Powierzchnia: 230m2

Powierzchnia tarasu: 235m2

Realizacja: wrzesień 2017

Lokalizacja: Praga

Zdjęcia:  Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice


Sprawdź także: Mikro mieszkanie


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!