Czerwony balonik

Czerwony balonik

Miękkie siedzisko wisi w powietrzu unoszone przez dwie wiązki czerwonych baloników. Ta bajkowa ławka to projekt japońskiego designera Satoshiego Itasaki ze studia h220430.

Najważniejszym składnikiem projektu 'Baloon Bench' jest iluzja. Inspiracją dla formy obiektu było doświadczenie unoszenia się, które przeżywał główny bohater francuskiego filmu 'Le Ballon Rouge'.

Tworząc 'Balloon Bench' Satoshi Itasaka czerpał inspirację z nakręconej w 1953 roku filmowej opowieści o chłopcu, który zaprzyjaźnił się z czerwonym balonikiem i przemierza ulice Paryża w cieniu swojego nowego towarzysza. Balonik nie oddala się od przyjaciela i podąża za nim nawet w chwilach zagrożenia, aż w końcu zostaje zniszczony przez grupę chuliganów. W 1957 r. film trafił na ekrany kin amerykańskich i – mimo że pozbawiony jest dialogów – otrzymał nagrodę Akademii za najlepszy oryginalny scenariusz.

'Balonowa ławka' wygląda, jakby była zawieszona w powietrzu, podtrzymywana przez dwie grupy delikatnych, czerwonych balonów przyczepionych do obu jej końców na cienkich, białych sznurkach. W rzeczywistości siedzisko jest podwieszone do sufitu za pomocą czterech uchwytów, które zostały zamaskowane przez balony.

Fot: Ikunori Yamamoto


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!