Siedziba DK-Development projektu Iliard

Siedziba DK-Development projektu Iliard

Przystępując do pracy nad projektem biura firmy DK-Development, pracownia architektoniczna Iliard miała przed sobą jasno określone zadanie. Chodziło o stworzenie wnętrza, w którym panowałaby przyjazna, domowa atmosfera, a praca w nim byłaby inspirująca i przynosiła satysfakcję.

 

Wraz z inwestorem, który bardzo aktywnie brał udział w procesie projektowym, szukano inspiracji, przede wszystkim wśród domowych biur oraz jasnych przestrzeni z industrialnymi elementami. Ostatecznie projektanci postawili na biel i szarość z czarnymi dekoracyjnymi detalami, które stanowią tło dla ciepłych, drewnianych mebli i okładzin ściennych. Nastrojowego charakteru wnętrzu nadają grube, lejące zasłony i wzorzyste dywany.


dk development, biuro, projekt, wnetrze
dk development, biuro, projekt, wnetrze

Kluczowym aspektem w pracy nad projektem było stworzenie dużej, jasnej i otwartej przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości jej podziału – w razie potrzeby – na bardziej kameralne strefy. Udało się uzyskać ten efekt dzięki wykonanym na zamówienie meblom, lekkim, przeszklonym ściankom oraz wspomnianym wcześniej zasłonom. W centralnej części ustawiono okrągły stół oświetlony niebanalną lampą, wokół którego na co dzień toczy się życie biura. Dookoła tego miejsca rozplanowano strefy pracy, relaksu, aneks kuchenny oraz pomieszczenia zaplecza i indywidualny gabinet.


dk development, biuro, projekt, wnetrze
dk development, biuro, projekt, wnetrze

Warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się bezpośrednio pod stropem. Zrezygnowano z typowych dla przestrzeni biurowych systemowych sufitów modułowych i zdecydowano się odsłonić wszystkie instalacje. Dodatkowo nisko zawisły dekoracyjne, czarne lampy, nadając przestrzeni indywidualnego charakteru. Tylko w wybranych strefach zastosowano lokalne obniżenia z wykorzystaniem wolnowiszących paneli akustycznych oraz drewnianych listew. Zamiast standardowych wykładzin postawiono na betonowy wzór posadzki, na której rozłożono wzorzyste dywany.


dk development, biuro, projekt, wnetrze
dk development, biuro, projekt, wnetrze

Projekt wnętrz: Iliard Architecture & Project Management

Powierzchnia: 120 m2

Realizacja: 2017

Zdjęcia: Kamil Kurowski | vision360.pl.


Sprawdź także: Wnętrze kancelarii prawnej

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!