Wnętrza Trattoria Degusti

Wnętrza Trattoria Degusti

Krakowska ulica Floriańska wzbogaciła się niedawno o luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel Unicus Palace. Jednym z elementów dopełniających bogatą ofertę hotelu jest włoska restauracja Trattoria Degusti. Za projekt jej wnętrz odpowiadają połączone siły architektów z krakowskich pracowni Iliard Architecture & Project Management oraz Grycaj Design.

 

Jak mówią twórcy, największym wyzwaniem w pracy nad projektem okazała się sama lokalizacja, czyli ulica Floriańska. Architektom zależało na stworzeniu miejsca, które będzie czymś więcej niż krótkim przystankiem na popularnej trasie przelotowej turystów i mieszkańców.


tratoria degusti, krakow, iliard, grycaj

Założeniem projektu było stworzenie miejsca wartego odwiedzenia. Architekci podjęli się trudnego zadania zaproszenia gości do środka lokalu poprzez stworzenie ciekawego wnętrza, które miało stać się punktem wartym odwiedzenia samym w sobie. Jaki był plan?


tratoria degusti, krakow, iliard, grycaj

Projekt oparto na połączeniu starej piekarni z włoską, niezobowiązującą trattorią. Już na wejściu uwagę przykuwają piękne lampy, wykonane specjalnie na zamówienie, których światło podkreśla ciekawy mix barw i materiałów użytych we wnętrzu. Białą płytkę zestawiono z czarno-białą mozaiką, również wykonaną na zamówienie. Na ścianach umieszczono imitacje drzwiczek do pieca piekarniczego, a nad barem zawisły drewniane deski kuchenne. Zieleń oraz krzesła w różnych kolorach nawiązują do stylu typowych włoskich knajpek.


tratoria degusti, krakow, iliard, grycaj

Przewodnim materiałem w projekcie jest drewno w rozmaitej formie. Meble i boazeria zostały wykonane z litego drewna w ciepłym, orzechowym odcieniu oraz w kolorze czarnym. Na uwagę zasługuje duży stół o oryginalnym kształcie. 


tratoria degusti, krakow, iliard, grycaj

Ważnym elementem wnętrza jest płytka podłogowa ułożona w charakterystyczny wzór oraz wspomniana wcześniej mozaika. W centralnej części lokalu znajduje się wielki piec do pieczenia pizzy – serce trattorii. Całości dopełniają mosiężne elementy, które subtelnie pojawiają się w wykończeniu barów.


tratoria degusti, krakow, iliard, grycaj

Trattoria Degusti

Projekt wnętrz:  Iliard Architecture & Project Management oraz Grycaj Design

Realizacja: 2018

Lokalizacja: Kraków

Zdjęcia: Bartłomiej Senkowski


tratoria degusti, krakow, iliard, grycaj

Sprawdź również: Kraft Bistro


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!