Kraina Roztocza w Ibis Styles Tomaszów Lubelski

Kraina Roztocza w Ibis Styles Tomaszów Lubelski


Malownicza okolica Puszczy Solskiej oraz Roztocza stała się motywem przewodnim najnowszego projektu Ibis Styles Tomaszów Lubelski, autorstwa pracowni Tremend.


Projekt zostanie zrealizowany w centrum miasta, w budynku dawnego hotelu Laureat, którego czeka gruntowna przebudowa. Po metamorfozie, będzie oferował gościom 51 pokoi wraz z restauracją o powierzchni 250 m2.


ibis styles tomaszow

W strefie lobby gość będzie mógł poczuć się jak we wnętrzu leśniczówki z kamiennym kominkiem. Można przy nim będzie wygodnie zasiąść i zrelaksować się. Na ścianie wokół paleniska znajdzie się regał z półkami na książki. Aranżacja przywołuje na myśl skojarzenie z gabinetem leśniczego, który zaprosił nas w gościnne progi swojego domu. Wygodne fotele i kanapa w odcieniach spokojnych błękitów, morskiej zieleni i szarości oraz drewniany stolik kawowy z solidnych pni drzew zachęcają do odpoczynku tuż po podróży. Uciekając od zgiełku miasta, dobrze jest mieć w pobliżu miejsce, w którym malownicza, ale niestety bezbronna przyroda koi zmysły. Trzy miedziane lampy przypominają wielkie szyszki. Powtarzalnym motywem na ścianach i sufitach są cienie gałęzi drzew. Dla dzieci gości hotelowych przewidziano atrakcję w postaci gry interaktywnej, dzięki której będą mogły poznać między innymi historię i tajniki Tomaszowa Lubelskiego.


przyroda, tomaszow, hotel

Projektanci urządzając część oficjalną hotelu zainspirowali się również zabytkami Roztocza: cerkwią w Hrebennem czy Kościołem Zwiastowania NMP. Zaproponowali liczne drewniane elementy w wykończeniu recepcji i baru. Uwagę przyciąga duży wspólny stół w sali śniadaniowej, wykonany z ogromnego przeciętego pnia. W głębi, na ścianie, znajduje się mapa okolicy z zaznaczonymi miejscami wartymi odwiedzenia, takimi jak Stara Czajnia, kirkut czy ławeczka doktora Petera. W przyszłości będzie ona uzupełniana przez gości hotelowych własnymi odkryciami ciekawych miejsc.


przyroda, tomaszow, hotel
przyroda, tomaszow, hotel

Każde z pięter nawiązuje do zmiennej kolorystyki otoczenia w związku z porami roku. Przemierzając kolejne wnętrza hotelu, można poczuć się, niczym na leśnej ścieżce. Idąc korytarzem, podczas poszukiwania drogi do pokoju, odnosi się wrażenie, jakby spacerowało się wzdłuż brzegu potoku. Motywy rzeki na wykładzinie hotelowej prowadzą gości wprost do pokoi. Klimat zacisznego lasu, jaki panuje wewnątrz sprzyja wypoczynkowi. Poza elementami nawiązującymi do natury, bez trudu można dostrzec również inspiracje lokalne. Na poduszkach znajdziemy wzór, który pojawia się na roztoczańskim miodniku, a na drewnianych ścianach, tuż nad wezgłowiem łóżka, zdjęcia Tomaszowa Lubelskiego.

 Inwestycja ma się rozpocząć wiosną, a obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2018 i 2019 roku.


przyroda, tomaszow, hotel

Ibis Styles Tomaszów Lubelski

Projekt wnętrz: Tremend/ Magdalena Federowicz- Boule, Kama Kowacz, Katarzyna Przychodzka, Daria Cichoń

źródło: materiały prasowe


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!