Lastryko i zmysłowe wnętrze

Lastryko i zmysłowe wnętrze

Przestrzeń Mydlarni przypomina wyrafinowane laboratorium, w którym każdy może stać się eksperymentatorem, dotykać, wąchać, łączyć i sprawdzać. Projekt jej wnętrza, oddziałującego na różne zmysły stworzyła pracownia Bold Design.


Mydlarnia to przestrzeń, która łączy prostotę funkcji z ekspresją barwy i wzoru. Pomieszczenie sklepu zostało początkowo podzielone na płaszczyzny, z których każdej przypisano konkretny materiał i kolor. Już od wejścia rozpościera się swoisty dywan z lastryko.


mydlarnia, wnetrze, sklep

Ten powracający ostatnio do łask materiał, szerokim pasem wyznacza posadzkę i z impetem rozwija się na tylną ścianę pomieszczenia. Z jego gładkiej powierzchni wynurza się forma, będąca funkcjonalnym sercem projektowanej przestrzeni. Ukształtowaną owalnie bryłę charakteryzuje niewielkie wgłębienie, które rozciągając się wzdłuż krawędzi, stanowi zlew. Dostępny z każdej strony, zwieńczony złotymi kranami umożliwia swobodne testowanie prezentowanych w sklepie produktów.


Kształt centralnej bryły powielony został w postaci unoszącego się nad nią oświetlenia, co sprawia, iż oba elementy stanowią dominantę oraz oś wnętrza. Wyłaniające się z sufitu pozłacane tuby nadają przestrzeni bardziej szlachetny i za razem dynamiczny charakter.


sklep, projekt, eleganckie wnetrze

Bardzo ważnym punktem projektu był wybór kolorystyki. Zastosowana zieleń ścian i sufitu dodatkowo podkreśla i wydobywa piękno drobno zmielonych, zanurzonych w bieli kamieni. Lastryko pojawia się również na ścianach w postaci wklęsłych, ekspozycyjnych boksów. Każdy zastosowany we wnętrzu komponent, ma swoje wyraźnie określone miejsce. Opływowe lustra, nadają przestronności, a ich ażurowe odbicia na przeciwległej ścianie wyznaczają przestrzeń do wypoczynku. Różowe fotele projektu Niki Zupanc dopełniają kompozycję. Zastosowana kolorystyka, materiały oraz forma przestrzenna to zabiegi mające na celu przeniesienie użytkownika na chwilę do innego świata.


Projekt: Bold Design

Projekt: Bold Design

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!