Projekt wnętrza dla firmy KitchenAid Polska polegał na nadaniu reprezentacyjnego charakteru przestrzeni holu oraz jego wizualnym powiększeniu. Strefa wejściowa adaptowanego biurowca ma mały metraż, co oznacza, że jedynym możliwym miejscem zorganizowania recepcji była dusza schodów.
Dodatkowym wyzwaniem dla projektantów była konieczność pozostawienia możliwości powrotu wnętrz do stanu pierwotnego, wynikająca z faktu, że siedziba firmy mieści się w wynajętym budynku. Uwarunkowania te stały się punktem wyjścia do kreatywnych działań.
Grupa projektowa [winkle] skorzystała w projekcie z takich rozwiązań plastycznych, które podkreślają atuty architektury istniejącej klatki klatki schodowej – jej piękny obły kształt oraz wysoką wertykalną przestrzeń wewnątrz szerokiej duszy.
Pierwszym etapem była przebudowa barierki schodów, tak aby nabrała ona rzeźbiarskiej formy oraz stała się spokojnym tłem dla dalszych działań. Poręcz oraz słupki ze stali nierdzewnej zostały zabudowane przy pomocy płyty gips-karton, co uwydatniło wyoblenia kształtu klatki schodowej oraz falującą linię stropu pierwszego piętra. Wzdłuż schodów wykonano szare lamperie, które stworzyły ciekawą przestrzeń oraz dobrze skomponowały się z istniejącymi kamiennymi stopniami. Wykonane na specjalne zamówienie poręcze z giętego płaskownika stalowego swoim minimalistycznym kształtem i obłościami subtelnie uzupełniają nową barierkę.
Kolejnym etapem było stworzenie w duszy klatki schodowej „chmury kolorów”, która przelewa się pomiędzy piętrami i zaprasza do wejścia w świat mikserów dostępnych we „wszystkich kolorach tęczy”. Elementy instalacji cały czas delikatnie wirują i poruszają się, rozpraszając światło i rzucając subtelne, kolorowe cienie.
Grupa projektowa [winkle] była odpowiedzialna za projekt instalacji artystycznej chmury, jak również za jej wykonanie, transport i montaż. Instalacja składa się z około tysiąca elementów wyciętych laserowo z 24 rodzajów kolorowej foli o różnym stopniu przeźroczystości, uzyskanym dzięki specjalistycznym zadrukom. Podkonstrukcją dla nich są wycięte laserowo listwy ze szkła akrylowego. Do połączenia wszystkich elementów wykorzystano linki i żyłki wędkarskie o różnych właściwościach, zaciski używanych przy produkcji biżuterii, a do zawieszenia rzeźby liny i elementy wyposażenia stosowane w żeglarstwie.
Siedziba Kitchen Aid Polska
Autorzy projektu:[winkle]: Eliza Biała, Maga Baryła, Piotr Baszyński AS DSGN: Aleksandra Siłuch
Powierzchnia: 350m2
Lokalizacja: Warszawa
Realizacja: 2016
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Nowa siedziba BNP Paribas Securities Services od Massive Design bazuje...
czytajNa Dolnym Śląsku od jakiegoś czasu funkcjonuje nowa przestrzeń coworkingowa,...
czytajW amsterdamskim porcie pustką wieje z wielu poprzemysłowych budynków. Stopniowo...
czytajPracownia Bit Creative w każdym projekcie stara się łączyć design...
czytaj
Ilość komentarzy: 0