Otwarte - zamknięte

Otwarte - zamknięte

Dom w zabudowie szeregowej w Poznaniu przeszedł całkowitą metamorfozę. Pracownia PL architekci wykonała projekt wnętrz, który wprawił w osłupienie klientów. Jak sami mówią, po dawnym domu pozostały tylko cztery zewnętrzne ściany, kolekcja obrazów, zbiór książek i głośniki.


Dom należy do małżeństwa z dwójką dzieci. Po dziesięciu latach zamieszkiwania w nim zadecydowano o remoncie. Mieszkańcy nie spodziewali się jednak, że zmiany będą tak drastyczne a osiągniety efekt tak zadowalający.


dom w Poznaniu
dom w Poznaniu
dom w Poznaniu

Przede wszytkim projekt wnętrz zakładał utworzenie logicznego, ekonomicznego i funkcjonalnego podziału niewielkiej przestrzni (120 mkw). Wyburzono przeskalowną żelbetową klatkę schodową i w jej miejsce zaprojektowano ergonomiczne schody z pomieszczeniem gospodarczym pod stopniami.


dom w Poznaniu
pl architekci
pl architekci

Kuchnię, WC, szafy garderobiane z siedziskiem zamknięto w boksie stojącym na środku domu. Zamiast klasycznych ścian i drzwi zastosowano ogromne mobilne przegrody, które umożliwiają strefowanie przestrzeni w zależnosci od potrzeb.


pl architekci
pl architekci
pl architekci

Dodatkowy blat w kuchni, sprzęty kuchenne czy biurko ukryto za przesuwanymi frontami, dzięki czemu mieszkanie  wizualnie sprawia wrażenie bardziej otwartego i uporządkowanego.


kuchnia
pl architekci

Otwarte - zamknięte / Wnętrza domu w zabudowie szeregowej w Poznaniu

Projekt wnętrz: PL Architekci

Powierzchnia: 120 m2

Realizacja: 2016/2017

Lokalizacja: Poznań

Zdjęcia: Marcin Grabowiecki


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!