Projekty duetu Job Smeets i Nynke Tynagel u jednych wzbudzają zachwyt, inni patrzą na nie ze zdziwieniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że łamią przyjęte schematy i balansują na granicy designu i sztuki. W efekcie pokazują inne oblicze współczesnego wzornictwa.
Prace Studia Job są utrzymane w prawdziwym duchu renesansu. To projekty całkowicie uniwersalne, ale jednocześnie ekspresyjne. Projektanci tworzą dzieła sztuki, czerpiąc przy tym z klasycznego, popularnego oraz współczesnego designu i sztuk wizualnych. Symbolika i ikonografia, którą tworzy Studio Job, jest heraldyczna i królewska. Job Smeets lubi nazywać swój styl "New Gothic", o czym świadczy perfekcjonizm i wyjątkowość, które stały się jedną z cech definiujących studio.
fot: Studio Job
fot: Studio Job
fot: Studio Job
Studio Job współpracuje z rzeźbiarzami, producentami mebli, malarzami, specjalistami od odlewów z brązu, witraży, cięcia laserowego i druku 3D. Elastyczność zastosowania materiałów uwalnia studio od ograniczeń jednego konkretnego medium. Projektanci rewolucjonizują postrzeganie gatunku, pozwalając na bogactwo, ornamentykę i zawiłość swoich projektów, a jednocześnie pozostają przywiązani do wysokiego poziomu kunsztu.
fot: Studio Job
Studio Job swoje projekty prezentowało już w ramach wystaw w Nowym Jorku, Tokio, Los Angeles, Paryżu, Londynie, Mediolanie, Genewie, Miami i Bazylei. W tym roku projektanci będą gośćmi specjalnymi areny Design 2018 w Poznaniu.
źródło: materiały prasowe arena Design
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Tim Brown uważa, że zawód designera ma do spełnienia większą...
czytajZapraszamy na kolejny wywiad z cyklu ,,Rozmowy z architektem”.
czytajNie ma dla niej nic gorszego niż przemodzone, przewidywalne wnętrze....
czytajWywiad z jednym ze współczesnych designerów, który zdobył międzynarodowe uznanie...
czytaj
Ilość komentarzy: 0