Nowa polska siedziba Viacom

Nowa polska siedziba Viacom

Najnowszy projekt warszawskiego studia Mood Works – Dorota Kuć & Karina Snuszka to wnętrze biura polskiego oddziału światowego lidera branży medialnej Viacom International Media Networks (VIMN). Nowa polska siedziba VIMN mieści się w ścisłym centrum Warszawy, przy Placu Zbawiciela.


Obecną lokalizację wybrano z uwagi na jej wielkomiejski charakter, kontekst kultowego placu i eklektyczną architekturę samego budynku. W ten sposób siedziba firmy koresponduje z różnorodnością jej oferty medialnej. VIMN w Polsce posiada w swoim portfolio kanały telewizyjne Nickelodeon, Nickelodeon HD, Nick Jr., MTV, VH1, MTV Music, Comedy Central, Comedy Central Family oraz Paramount Channel HD.


ciacom
viacom warszawa
viacom warszawa
viacom warszawa

W projekcie wnętrza architektki postawiły na prostotę i dbałość o detale, które mają największe znaczenie dla końcowego efektu i odczuwania przestrzeni. Przestrzeń biurowa w interpretacji Mood Works nie udaje niczego, stąd w większości pomieszczeń biurowych widoczna jest tkanka architektoniczna i inżynieryjna budynku - otwarte sufity, instalacje techniczne, proste, funkcjonalne oświetlenie.


viacom warszawa
viacom warszawa
viacom warszawa

Zastosowane materiały to w przeważającym stopniu naturalne drewno dodające wnętrzu przytulności. Uzupełnia je przejrzyste szkło ścian działowych oraz ciemne szkło, z którego wykonano oryginalne, ażurowe przepierzenia. Ciekawym i odważnym zabiegiem aranżacyjnym był recykling poprzednio wykorzystywanych przez VIMN mebli biurowych. Zostały one poddane przeróbkom i tapicerowaniu przez warszawskich rzemieślników, zyskując całkiem nowe życie i charakter. Z kolei wszystkie nowe meble pochodzą od polskich producentów, co podkreśla lokalny charakter biura.


viacom warszawa
viacom warszawa
viacom warszawa

Przejawem nowego sposobu myślenia o komforcie i ergonomii pracy jest fakt, iż we wszystkich biurkach pracowniczych regulowana jest wysokości blatu, co umożliwia pracownikowi samodzielny wybór najwygodniejszej dla niego pozycji do pracy. Nowatorski podział przestrzeni na podstrefy inne niż tradycyjne pokoje pracownicze czy oficjalne sale konferencyjne, to ukłon w kierunku zespołowego i bardziej towarzyskiego charakteru pracy. To charakterystyczny sposób urządzania biur w nowoczesnych organizacjach, w których liczy się kreatywność i bycie na bieżąco ze społecznymi trendami.


viacom warszawa
viacom warszawa
viacom warszawa

Poza kafeterią i tarasem, gdzie na leżakach pracownicy mogą się relaksować, we wnętrzu do dyspozycji pracowników i gości rozmieszczono liczne kanapy, barki, parapety z funkcją siedzenia, które umożliwiają mniej lub bardziej nieformalną komunikację i interakcję. Barwne i żywiołowe murale, ręcznie malowane przez artystów skupionych wokół Good Looking Studio, stanowią ważny element kolorystyczny tego wnętrza i stanowią odniesienie do komiksowej estetyki głównych produktów w medialnej ofercie VIMN czyli niezwykle popularnych wśród młodzieży kanałów MTV i Nickelodeon


viacom warszawa
viacom warszawa
viacom warszawa
viacom warszawa

W efekcie powstała przyjazna, przejrzysta i pełna pozytywnej energii przestrzeń, która stanowi doskonałą ramę dla medialnej oferty firmy zorientowanej przede wszystkim na młodego odbiorcę.


viacom warszawa
viacom warszawa
viacom warszawa
viacom warszawa

Projekt: Viacom International Media Networks (VIMN)

Projekt wnętrz: Mood Works – Dorota Kuć & Karina Snuszka

Project Management: Trebbi Polska

Powierzchnia: 1800 m2

Rok: 2017

Lokalizacja: Renaissance, Plac Zbawiciela/Mokotowska 19, Warszawa


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!