Dom kultury KADR

Dom kultury KADR

Dom kultury KADR to flagowa inwestycja warszawskiej dzielnicy Mokotów. Powierzchnia 7000 m2, z czego 3200 m2 przestrzeni użytkowej sprawia, że jest to jeden z największych domów kultury w Warszawie. Projekt stworzyła pracownia Projekt Samograj we współpracy z Uni sp. z o. o.

 

Dom Kultury Kadr powstał w 1979 roku za sprawą społecznej inicjatywy. Wówczas w jego działalności silnie wybrzmiewała specjalizacja filmowa (DKF). Oddana do użytku w 2017 roku, nowa siedziba pociągnęła za sobą szereg fundamentalnych zmian m.in.: funkcjonowania, struktury, poszerzenia oferty, nowej identyfikacji wizualnej oraz odświeżenia programu.


dom kultury Kadr
dom kultury Kadr
dom kultury Kadr
dom kultury Kadr

Budynek jest nie tylko atrakcyjny wizualnie i dopracowany estetycznie, ale także funkcjonalny. Trzy piętra nowoczesnej i dopasowanej do oczekiwań odbiorców oferty to: piętnaście pracowni edukacyjnych, w tym studio nagraniowe, studio fotograficzne z cykloramą, liczne stanowiska multimedialne, kawiarnia, naszpikowana nowoczesną technologią sala widowiskowa dla dwustu trzydziestu dwóch osób, podwieszane pod sufitem instalacje artystyczne i wiele innych. Kadr dysponuje także przestrzeniami komercyjnymi - salą konferencyjno-warsztatową dla pięćdziesięciu osób oraz wielofunkcyjną salą o powierzchni 200 m2.dom kultury Kadr
dom kultury Kadr
dom kultury Kadr
dom kultury Kadr

Nowatorstwo projektu przejawia się na wszystkich płaszczyznach. Elementem wyróżniającym Kadr jest system oznaczeń pomieszczeń, którego nazwy wywodzą się od tytułów filmów. Ujednoliconą kolorystykę podłóg dostosowano do charakteru działań na danym piętrze. Wewnątrz zastosowano również specyficzny sposób wyposażenia biurowego - w każdym pomieszczeniu merytorycznym znajduje się jeden wyróżniający się motyw, tzw. czarny baran. 

 

dom kultury Kadr
dom kultury Kadr
dom kultury Kadr
dom kultury Kadr

Tym, co wyróżnia nową siedzibę z zewnątrz jest oryginalna elewacja w kształcie ruchomych pikseli, czyli paneli do tworzenia przestrzennej instalacji. Dodatkową zaletą jest też możliwość dostosowywania wybranego wzoru do aktualnych potrzeb domu kultury.


dom kultury Kadr

Dom kultury KADR

Projekt: Projekt Samograj we współpracy z Uni sp. z o. o.

Realizacja: oficjalne otwarcie 06.10.2017

Powierzchnia: 7000 m2, z czego 3200 m2 powierzchnia użytkowa

Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Zdjęcia: materiały Projekt Samograj i Domu kultury KADR

 

Sprawdź także: http://sztuka-architektury.pl/article/10182/dom-kultury-kadr-nie-tylko-fasada

dom kultury Kadr

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!