Żółta kurtyna i kamień

Żółta kurtyna i kamień

Projektowanie stoisk targowych rządzi się swoimi prawami. Oto jak poradzili sobie PL architekci z projektem stoiska na Międzynarodowych Targach Poznańskich STONE.


Odpowiednie stanowisko targowe powinno być zauważalne, wyróżniać się na tle stoisk innych wystawców oferujących podobny produkt oraz ze względu na swą tymczasowość dobrze by było tanie.


ciekawe stoisko targowe
stoisko targowe
stoisko targowe

Zadanie projektowe nie było łatwe. Projektanci stanęli przed wyzwaniem stworzenia jednego wspólnego stoiska targowego dla trzech firm sprzedających bloki kamienne, ale tak, by z jednej stony czytało się je jako jedno stoisko wystawowe, a z drugiej, by były wydzielone strefy z blokami kamiennymi i miejsca spotkań z klientami poszczególnych firm. Dodatkowym warunkiem miała być duża mobilność wykorzystanych materiałów, gdyż to samo stoisko ma być prezentowane na kilku innych targach w Europie.


stoisko targowe
stoisko targowe

Ze względu na ciemny kolor bloków kamiennych  postanowiono wyeksponować je na tle soczyście żółtych zasłon i wykładzin. Kontrast twardego, szorstkiego i surowego kamienia z miękkimi i lejącymi się z wysokości siedmiu metrów zasłon dodał całemu stoisku teatralności.  Kurtyny zostały tak ukształtowane, aby wytworzyć strefy dla poszczególnych wystawców jednocześnie kadrując i odzielając je od sąsiednich stoisk.


stoisko targowe

Wyrazistość i oryginalność projektu przyczyniła się do ogromnego zainteresowania produktami klientów. Jednocześnie samo stoisko zostało wyróżnione przez MTP jako najlepsze na targach.


stoisko targowe

STOISKO TARGOWE TIERAstones

Pracownia: PL Architekci

Projekt i realizacja: 2017

Zdjęcia: Anna B. Gregorczyk

 

Sprawdź: Kamień w architekturze na targach STONE


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!