Kancelaria prawna z powiewem Paryża

Kancelaria prawna z powiewem Paryża

Warszawska siedziba kancelarii prawnej Gide Loyrette Nouel jest zlokalizowana na ostatnim piętrze prestiżowego budynku Metropolitan. Wnętrza zaprojektowała pracownia MP Studio Architektury.

 

Biuro zajmuje powierzchnię 1500 m2 i ma wyłączny dostęp do dwóch dużych tarasów z widokiem na zabytkową część Warszawy.


biuro kancelarii prawnej

Ideą projektu wnętrz realizowanego przez Moszczyńska Puchalska Studio Architektury było stworzenie eleganckiej przestrzeni nawiązującej do długoletniej tradycji kancelarii Gide, stąd pojawiające się w realizacji nawiązania do wnętrz eleganckich paryskich apartamentów. Projektowane biuro zgodnie z założeniami miało być nowoczesne i wygodne, a zarazem ciepłe i przytulne, czyli takie w którym klienci czują się bezpiecznie.


kancelaria prawna w Warszawie
kancelaria prawna w Warszawie
prawnik warszawa

Ciemny granat i jasna szarość we wnętrzach nawiązują do identyfikacji wizualnej kancelarii. Projektanci zdecydowali się połączyć te barwy z użyciem naturalnych materiałów, które podkreślą jakość i elegancję biura. Na podłodze położono dębowy, przyciemniany parkiet oraz wełnianą szarą wykładzinę układającą się w naturalny, nieregularny wzór. Na ścianach znajduje się dębowy, barwiony na granatowo fornir, drewno lakierowane na szary piaskowy odcień oraz wełniana filcowa okładzina pokrywająca mobilne przepierzenia. Meble wykonane są z naturalnych fornirów, kamienia oraz skóry.


prawnik warszawa
prawnik warszawa
prawnik warszawa

Sale konferencyjne nazwane zostały nazwiskami wybitnych Polaków związanych jednocześnie z Francją. Wejście do każdej z nich zaznacza wykonany rastrową techniką portret patrona.


biuro kancelarii prawnej
biuro kancelarii prawnej
biuro kancelarii prawnej

Biuro kancelarii podzielone jest na dwie główne strefy, z których każda posiada osobne wejście z holu windowego. Do części pracowniczej wchodzi się przez open space zajmowany przez stażystów. Znajdują się tam również strefa lounge oraz infobox. Strefę dla klientów otwiera hol główny z recepcją i poczekalnią, która umożliwia dostęp do pięciu sal konferencyjnych. Każda z nich jest dzielona ruchomymi ścianami, co pozwala na rożnorodne łączenie i dzielenie pomieszczeń w zależności od potrzeb. Sale mogą być także połączone w jedną, ogromną przestrzeń do eventów czy przyjęć. Po obu stronach holu głównego znajduje się korytarz okalający całą przestrzeń biura. 


prawnik warszawa
biuro kancelarii prawnej
biuro kancelarii prawnej

Układ funkcjonalny i komunikacyjny opiera się na rzucie trójkąta o zaokrąglonych kątach. Każde z ramion trójkąta przynależy do jednej z trzech głównych działalności kancelarii i przy każdym mieści się gabinet jednego z trzech głównych wspólników. Wszystkie biura umieszczone są na zewnątrz trójkąta, by dać największy dostęp do okien i światła naturalnego. Przestrzenie wspólne, jak klatka schodowa, kuchnia, toalety, pomieszczenie ksero oraz windy znajdują się w środku tego układu.


biuro kancelarii prawnej

Biuro kancelarii prawnej Gide Loyrette Nouel

Projekt wnętrz: MP Studio Architektury/ Ewelina Moszczynska, Marta Puchalska-Kraciuk, Agata Browarczyk, Maciej Rakowski, Oleg Kovalevski

Powierzchnia: 1500 m2

Realizacja: 2016

Lokalizacja: Warszawa, Metropolitan

Zdjęcia: Piotr Bednarski

 

Sprawdź także: Biuro kancelarii prawnej Kochański Zięba i Partnerzy


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!