Stockholm Design Week i Stockholm Furniture & Light Fair

Stockholm Design Week i Stockholm Furniture & Light Fair

Za sprawą połączenia Stockholm Design Week i Stockholm Furniture & Light Fair całe miasto będzie tętniło setkami wydarzeń, instalacji i imprez. Tegoroczny Design Week, który odbędzie się w dniach 5-11 lutego 2018r. będzie również zawierał unikalną instalację świetlną w Kungsträdgården. 


Pierwsza edycja targów odbyła się w 2002 roku. Projekt ewoluował i obecnie obejmuje ponad 200 wydarzeń związanych z projektami rozsianymi po całym mieście. Wiele wystaw jest otwartych dla ogółu społeczeństwa. 

Ambicją organizatorów jest uczynienie ze Sztokholmu naturalnego okna na skandynawskie wzornictwo. W tym roku  Design Week zostanie rozszerzony o modę, żywność i architekturę. 

Oto niektóre z wystaw, które będą otwarte dla publiczności:

The Light House, 5-11 lutego, Kungsträdgården

Stockholm Design Week przedstawi w tym roku własny projekt z instalacją w Kungsträdgården. Philips i szwedzka grupa projektowa Ames Studio łącząc design i nośniki informacji, stworzyli interaktywną przestrzeń z 360-stopniową perspektywą. Ta inicjatywa Stockholm Design Week jest jedną z kilku instalacji projektowych w mieście.

Smultronstället, 5-11 lutego, Jussi Pavilion (wcześniej Galleri So), Kungsträdgården

W roku 2018 Ingmar Bergman skończyłby 100 lat. Studenci ostatniego roku z programu Product Development Furniture Design w Träcentrum i School of Engineering na Uniwersytecie Jönköping celebrują to wydarzenie, interpretując dzieła życia Bergmana poprzez siedem unikalnych przedmiotów. Wieczorami będą wyświetlane filmy inspirujące studentów. Wystawa jest przedłużeniem szkolnego stoiska w Szklarni na Stockholm Furniture & Light Fair.


sztokholm design week 2018

Möbeldesignmuseum (Furniture Design Museum), 5-11 lutego, Magasin 6, Frihamnen

Architekci Kersti Sandin Bûlow i Lars Bülow otworzą drzwi do swojej prywatnej kolekcji designerskich mebli. Kolekcja w Möbeldesignmuseum obejmuje ponad 700 obiektów stworzonych przez czołowych skandynawskich i międzynarodowych projektantów.

Young Swedish Design, 8 lutego - 18 marca, ArkDes, Skeppsholmen

Wystawa obejmuje 20 artykułów na temat projektowania produktu, tekstyliów, mody, rękodzieła i mebli. Wstęp wolny.

Targi mebli i światła w Sztokholmie odbędą się w dniach 6-10 lutego 2018 r. W Stockholmsmässan.


źródło: materiały prasowe SDW

źródło: materiały prasowe SDW

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!