Krakowski Autograph Stradom House

Krakowski Autograph Stradom House

Stuletnie klasztorne witraże w Bredzie. Rzymska świątynia w Baden-Baden. Rosyjski kosmos w Zurichu. Autograph Collection Hotels specjalizuje się w adaptacji historycznych przestrzeni na butikowe hotele. Czym zaskoczą nas w Krakowie?


Pierwszy polski projekt Autograph Collection Hotels, lifestylowej marki należącej do Marriott International, największej firmy hotelarskiej na świecie, powstaje w Krakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu. Będzie to 5-gwiazdkowy hotel z 125 pokojami, spa oraz luksusowymi apartamentami. Inwestycja obejmuje kamienicę przy ul. Stradomskiej, której historia sięga XIV wieku. Na przestrzeni lat w budynku mieściły się m.in. szpital, urząd celny i siedziba dowództwa wojskowego.

Do Autograph Collection Hotels należą wyłącznie najbardziej unikalne i najpiękniejsze hotele butikowe na świecie, bardzo starannie selekcjonowane przez Marriott. Krakowski hotel będzie pierwszym obiektem tej ekskluzywnej marki w Polsce.

Colliers International w swoim ostatnim raporcie (2017) przekonuje, że hossa na rynku hotelowym w Polsce wciąż trwa. Według danych STR Global, wskaźnik Revper (przychód na każdy dostępny pokój) wzrósł o 11 proc. i był to jeden z najwyższych wzrostów w Europie. Przed rokiem na polskim rynku działało 2674 skategoryzowanych hoteli z miejscami noclegowymi w prawie 130 tys. pokoi. Największą podaż miejsc noclegowych w kraju mają hotele trzygwiazdkowe - to aż 45 proc. Analitycy Colliersa przekonują, że Polska ma wciąż duży potencjał do otwierania nowych hoteli. Obok budowy nowych hoteli przy centrach biurowych, prognozują wzrost udziału markowych hoteli i adaptację projektów o innych funkcjach na cele hotelowe. I mają dużo racji. Podróżujący Polacy, ale też turyści i przedsiębiorcy odwiedzający takie miasta, jak Kraków, potrzebują połączenia komfortu z unikatowym duchem miasta. Nie tylko na ulicach, w pubach, czy w muzeach. Chcą go poczuć w miejscu, w którym mieszkają.


Hotel Nassau Breda

Hotel Nassau Breda położony przy jednej z najstarszych ulic w mieście. Można tu wspiąć się na wieżę Wielkiego Kościoła, spacerować po zamku, relaksować się w brukowanej kawiarni. Miejsce oddaje hołd swojej klasztornej przeszłości. Architektonicznie, zachowując historyczne proporcje, ale też duchowo: „Wyspowiadaj się u nas i opowiedz o swoim doświadczeniu z Hotelem Nassau Breda. Twoje grzechy są u nas bezpieczne” - to hasło hotelu ozdobionego fotografiami modnych i pięknych zakonnic. Dziś w tym starym klasztorze stuletnie witraże rozjaśnione są różowym sufitem. Obok tego luksus francuskiej kuchni w standardzie Michelina.


Hotel Nassau Breda

Hotel Nassau Breda

Hotel Nassau Breda

Hotel Nassau Breda

Boscolo Prague

Tu pierwsze wrażenie może mocno wprowadzić odwiedzających w błąd, ponieważ na zewnątrz Boscolo Prague jest neorenesansowym pałacem. Wewnątrz to zupełnie nowoczesny i kameralny hotel butikowy z eleganckim holem z jasnymi i przestronnymi pokojami gościnnymi, których marmurowe łazienki i zdobiona sztukateria dodają mu elegancji. Do tego wyłożony mozaiką basen w centrum odnowy biologicznej.


Boscolo Prague

Boscolo Prague

Boscolo Prague

Boscolo Prague

Cotton House w Barcelonie 

Butikowy charakter Cotton House w Barcelonie nie zaburzył klimatu wnętrz dziewiętnastowiecznej kamienicy, dawnej siedziby fundacji producentów bawełnianych tekstyliów. Trudno nie zatracić się w tym miejscu. Uważa się, że właśnie tu bije jeszcze dawne serce stolicy Katalonii. Uznany artysta i projektant Lázaro Rosa-Violán zachował to co najcenniejsze we wnętrzach: inkrustowane parkiety, zdobione boazerią ściany i freski sufitowe oraz słynne spiralne schody zbudowane w 1957 r., zawieszone na metalowej ramie piętra - jedyne takie w Europie. Sypialnie noszą nazwy różnych bawełnianych tkanin a ich łoża pokrywa najwyższej klasy bawełna.


Cotton House Barcelona

Cotton House Barcelona

Cotton House Barcelona

Cotton House Barcelona

Cotton House Barcelona

Cotton House Barcelona

Roomer Baden-Baden

Piero Lissoni, włoski projektant, stworzył jasną, naturalną świątynię w każdym ze 130. pokoi i apartamentów Roomer Hotel, w których okna sięgają od podłogi do sufitu. Oświetlają zupełnie nowoczesny wystrój wykonany z drewnianych i kamiennych elementów. W przestronnym spa goście mogą odpocząć w imponującej łaźni tureckiej, odwiedzić fińską saunę, wypoczywać na tarasie, cieszyć się odkrytym basenem na 5. piętrze. Dodatkowo świetna japońska kuchnia i kojący widok na panoramę uzdrowiska. 


Roomer Baden-Baden

Roomer Baden-Baden

Roomer Baden-Baden

Roomer Baden-Baden

Roomer Baden-Baden

Roomer Baden-Baden

Kameha Grand Zurich

Zurich ze szczyptą orientu. W Kameha Grand Zurich projektanci robili wszystko, by gość mógł poczuć w nim luksus nowoczesnego hotelu. Fantazyjne motywy to pastisz szwajcarskich stereotypów obejmujący ściany o czekoladowym odcieniu, minibary wzorowane na bankowych skarbcach, duże lampy z dzwonkami prawie jak u krów Milki, a nawet tematyczny apartament, który celebruje zegarmistrzostwo. W projekcie odczuć można także wpływy międzynarodowe: inspirowany Bliskim Wschodem Shisha Lounge, japońska restauracja Yu Nijyo oraz Kameha Dome o powierzchni 701 metrów kwadratowych, w której czerwone tkaniny i czarno-biała kafelkowa podłoga tworzy namiastkę paryskiego Moulin Rouge. Brakuje tylko przestrzeni, w której astronauci w Rosji przechodzą szkolenia, prawda? Nie, i tego nie brakuje - postarał się o to niemiecki artysta Michael Najjar.

 

Kameha Grand Zurich

Kameha Grand Zurich

Kameha Grand Zurich

Kameha Grand Zurich

Kameha Grand Zurich

Kameha Grand Zurich

Glasshouse Edynburg

Wysokie gotyckie wejście jest wszystkim, co pozostało z kościoła Lady Glenorchy. Całą resztę stanowi kamień i szkło. Hotel oferuje 77 przytulnych pokoi z widokiem na Calton Hill (rejon wzgórza wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Apartamenty noszą nazwy ulubionych odmian whisky poszczególnych ulubieńców hotelu, miasta i okolic. Goście zatrzymujący się w apartamencie mogą w barze bezpłatnie korzystać z drinka imiennika pokoju. 


Glasshouse Edynburg

Glasshouse Edynburg

Glasshouse Edynburg

Glasshouse Edynburg

The Prince Sakura Tower Tokyo

Hotel w prywatnym ogrodzie o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych, ozdobiono dwustoma drzewami sakura - kwiatami wiśni. Spektakularny widok roztacza się tutaj wiosną, gdy drzewa zakwitają. Ogrodowa harmonia kontynuowana jest wewnątrz budynku, gdzie goście mogą odpocząć od zgiełku Tokio w hotelowej saunie i jacuzzi. Dwie restauracje oferują wyśmienitą kuchnię: od nowoczesnej japońskiej w NADAMAN Takanawa Prime po nieformalną włoską w Ristorante Caffè Ciliegio.

 

The Prince Sakura

The Prince Sakura

The Prince Sakura

The Prince Sakura

Kraków

Krakowski Autograph Stradom House 12|14 będzie mógł tymczasem pochwalić się jedną z najlepszych restauracji w Krakowie oraz wysokim na 9 metrów barem. Unikalna i elegancka przestrzeń zorganizowana zostanie w dawnym kościele. Mieszkańcy towarzyszących inwestycji - 133. luksusowych apartamentów, będą mogli korzystać z pełnego kameralnych zakątków ogrodu o powierzchni 6 tys. m kw. - z wyjątkowo zróżnicowaną zielenią: od ziół, przez różne gatunki drzew owocowych, po inne drzewa liściaste.


Stradom House

Stradom House

Stradom House

Stradom House

źródło: materiały prasowe


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!