Styl prowansalski według TWORZYWO studio

Styl prowansalski według TWORZYWO studio


Architekci z TWORZYWO studio otrzymali od inwestora konkretne wytyczne: stworzyć dom bardzo przytulny, nieco w stylu prowansalskim z nutą nowoczesności. Zastosowane rozwiązania zaskakują oryginalnością.


We wnętrzach wykorzystano jasną paletę barw. Odcienie beży, zieleni i błękitów zestawiono tu z pudrowym różem.


salon

Zapraszamy do przytulnego wnętrza

Niewątpliwie hol jest ważnym punktem w projekcie. Miejsce tuż przy wejściu powinno zapraszać do środka. Architekci wyposażyli tę przestrzeń w stylowy szezlong obity szlachetną wełną, obszerne lustro w starej drewnianej ramie oraz w lampę, która swoim światłem dodaje wnętrzu klimatu. Miejsce pod schodami przeznaczono na schowek na dodatkowe krzesła wykorzystywane w czasie większych uroczystości rodzinnych. Za sprawą drzwi ze szprosami wypełnionymi szybami, przedsionek domu bezpośrednio wnika we wnętrze holu głównego.

 

styl prowansalski
styl prowansalski
styl prowansalski

Salon z jadalnią

Bardzo istotnym punktem projektu były materiały, które koniecznie musiały być szlachetne i jak najbardziej naturalne - stąd granit, drewno i piękne oryginalne kafle, którymi obłożono narożny kominek. Całości dopełniają angielskie tapety w drobne wzory oraz wełna pokrywająca sofy. Przestrzeń domu jest otwarta. Zwrócono uwagę na konieczność zachowania spójności stylistycznej wszystkich przestrzeni. Kominek widoczny zarówno z salonu jak i jadalni umila czas podczas posiłków i wypoczynku. Spoiwem tych wnętrz jest również duży, głęboki fotel oraz pianino.


salon
salon

Prowansja w kuchni

Kuchnia to serce tego domu. Właściciele uwielbiają gotować, a rodzinne przygotowywanie posiłków sprawia im ogromną radość. Dzieci, choć małe, także uczestniczą w procesie powstawania dań. W kuchennej przestrzeni spedza dużo czasu cała rodzina, dlatego komfort przebywania w niej stał się kluczowy w projekcie. Istotnym było także, by każdy z mieszkańców miał w niej swoją przestrzeń. Jedną ze ścian pokryto folią magnetyczno-tablicową, na której dzieci mogą prezentować swe plastyczne arcydzieła. Kluczowym elementem wnętrza jest usytuowana w jego centralnej części wyspa. Stylowa boazeria sufitowa, stylizowany piekarnik czy specjalnie przez architektów zaprojektowane fronty szafek kuchennych, w pełni oddają ducha francuskiej krainy. Graficzne kwiatowe wzory płytek na podłodze podkreślają lokalizację wyspy, a płytki gładkie wyznaczją trasę komunikacji. Piękny zlew ceramiczny oraz lampy uzupełniają całość. W stylizowanym wnętrzu nie zapomniano o nowoczesności i udogodnieniach z nią związanych, dlatego wszystkie sprzęty kuchenne posiadają wachlarz funkcji niezbędnych w kuchni XXI wieku.


kuchnia w stylu skandynawskim
kuchnia

Zieleń w łazience

Wnętrza całego domu zaprojektowano w stylu zbliżonym do prowansalskiego, dlatego łazienka na parterze swoją stylistyką także musiała współgrać z resztą domu. Ściany pomalowane farbą zmywalną w kolorze pastelowej zieleni udekorowano wzorzystymi, zielonymi płytkami zwieńczonymi ceramicznymi wałkami. Pralnię ukryto w meblach do zabudowy, a zsyp z łazienki znajdującej się na piętrze został połączony bezpośrednio z łazienką na dole.


łazienka
lazienka

Projekt koncepcyjny: TWORZYWO studio

Projekt wykonawczy: TWORZYWO studio + Paulina Kałużna

Zdjęcia: Jacek Gadaj

Inwestor: prywatny

Lokalizacja: okolice Warszawy

Realizacja: 2017

Sprawdź także:  Mieszkanie BB - odważnie, oryginalnie i z klasą 


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!