Nowe biuro MSD od Massive Design

Nowe biuro MSD od Massive Design

Poprzednie biuro MSD powstało w 2004r. i z lekkimi przebudowami oraz rozbudowami funkcjonowało po dziś dzień. Na rynku biurowym to cała epoka. Nie tylko w sposobie funkcjonowania rynku, ale przede wszystkim w kwestii funkcjonowania biur i zmiany wymagań samych pracowników. Inwestor mając tę świadomość i perspektywę wybudowania nowej siedziby firmy w tym samym budynku postanowił zgłosić się o pomoc do autorów poprzedniego biura, architektów z Massive Design.


Doświadczenia ostatnich kilkunastu lat oraz doskonała znajomość klienta pozwoliły projektantom lepiej ocenić zakres i format wprowadzanych zmian. Oznaczało to prawdziwą rewolucję w sposobie funkcjonowania biura, w tym przejście z częściowego układu pokojowego na niemal pełny open space. Z racji wykonania tak dużego kroku w warstwie funkcjonalnej biura, zapewnienie odpowiedniego komfortu pracownikom MSD było priorytetem dla architektów z Massive Design.


massive design, projekt biura msd
massive design, projekt biura msd

Cała przestrzeń biura została wyposażona w elementy dekoracyjne poprawiające akustykę open space. Projekt miał na celu również zmianę systemu pracy biura na ukierunkowany na większą komunikację i wymianę informacji między działami oraz pracownikami. Dotychczasowe biuro było zlokalizowana na kilku piętrach, nie zawsze ze sobą sąsiadujących. W tym celu skorygowano również schemat blokowy ułożenia departamentów względem siebie, poprawiono ich relację i oddziaływanie. W chwili obecnej biuro zajmuje 6500m2 na sześciu piętrach w środkowym segmencie wieży WTT.


massive design, projekt biura msd
massive design, projekt biura msd

Na etapie space planningu określono zasady działania każdej z części biura. Każde piętro miało być wyposażone w duże i łatwo dostępne pomieszczenie socjalne – kuchenkę, a przestrzeń do pracy miała być wzbogacona o rozwiązania dające możliwość innego trybu i rodzaju wykonywanych czynności. Mowa tu przede wszystkim o stołach projektowych, przytulnych przestrzeniach do spotkań ad hoc czy otwartych budkach do pracy indywidualnej i w małych grupach rozlokowanych w bliskim sąsiedztwie klasycznych biurek. Całość wzbogacono o program sal konferencyjnych i miejsc do spotkań mniej formalnych. Zaprojektowano zarówno eleganckie pomieszczenia z klasycznymi krzesłami konferencyjnymi jak również salki, w których prócz miękkich puf czy foteli zastosowano popularne rozwiązania typu beanbag w energetyzującej kolorystyce.


massive design, projekt biura msd
massive design, projekt biura msd

Kolejnym wyzwaniem był nowy projekt recepcji. Poprzednie biuro MSD oparto na koncepcji nieco ciężkich wystrojów z dużą ilością ciemnego drewna i zachowawczą estetyką, nawiązującą do klasycznej elegancji biur amerykańskich. Obecna realizacja jest odwróceniem się od tego motywu o 180 stopni. Postawiono na podkreślenie innowacyjności w produkcji leków oraz przyjaznego charakteru firmy.


massive design, projekt biura msd
massive design, projekt biura msd

Przejawia się to również w projekcie pomieszczeń socjalnych, na których wygląd mieli także wpływ pracownicy firmy. Na jednym z pięter fragmenty sufitów układają się w koronę drzewa, a w chińskiej kuchni sufit zdobią lampy i dekoracje z naturalnego bambusa.


massive design, projekt biura msd
massive design, projekt biura msd

Biuro MSD

Projekt wnętrz: Massive Design

Powierzchnia: 6500 m2

Lokalizacja: Warszawa, WTT

fot. Szymon Polański

 

Sprawdź również: 

Kolejna odsłona Brain Embassy


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!