Pokoje testowe hotelu Deo

Pokoje testowe hotelu Deo

Trwają prace w obu częściach Deo Plazy w Gdańsku. Podczas gdy w zakresie zewnętrznej bryły na ukończeniu jest klinkierowa elewacja oraz pokrycia dachów, już przed Świętami odbyła się prezentacja pokoi testowych.


To nadal rzadko stosowane rozwiązanie, które pozwala inwestorowi, jak również samemu projektantowi dokonać selekcji materiałów jeszcze przed tym, zanim zapadnie ostateczna decyzja nad końcowym charakterem wnętrz hotelu. W pokojach testowych weryfikuje się jakość możliwych do wyboru materiałów, oświetlenia, dodatków czy innych detali. Dopiero po takiej weryfikacji zapadnie ostateczna decyzja w zakresie rozwiązań, które będą czekały na gości przyszłego hotelu.


deo, gdansk, wyspa spirzchow
deo, gdansk, wyspa spirzchow
deo, gdansk, wyspa spirzchow

W części apartamentowej trwają prace przy budowie ostatniej kondygnacji, na której przygotowywane jest zbrojenie pod konstrukcję dachów.

Deo Plaza, to inwestycja, która po blisko 70 latach od zakończenia II Wojny Światowej zakończy trudny okres rewitalizacji najbardziej reprezentacyjnej działki, położonej na północnym cyplu Wyspy Spichrzów w Gdańsku, a więc bezpośrednio przy Gdańskim Żurawiu i całym Długim Pobrzeżu. To nieruchomość z najdłuższą linią brzegową w tej części miasta. Przez lata teren ten czekał na odbudowę, jednak szereg komplikacji uniemożliwiał wcześniejsze zagospodarowanie terenu. Budowa Deo Plazy rozpoczęła się w maju 2016 roku. Kompleks składać się będzie z hotelu o standardzie 4**** z 360 pokojami, części usługowej obejmującej kawiarnie i restauracje wzdłuż nowo utworzonego nabrzeża Motławy, a także części apartamentowej ze 121 lokalami.


deo, gdansk, wyspa spirzchow
deo, gdansk, wyspa spirzchow

W obiekcie dostępne będzie centrum rekreacji z basenem oraz SPA. Inwestor przygotowuje w Deo Plazie największe na Pomorzu centrum bankietowo-konferencyjne, w ramach którego zostanie oddanych do użytku 9 sal, umożliwiających organizację wydarzeń dla ok. 900 uczestników. Pod budynkiem zaprojektowano dwupoziomową halę garażową obejmującą 220 miejsc postojowych. Kompleks składać się będzie z dwóch części: Budynku A – części hotelowej, w którym znajdą się siedem kondygnacji oraz budynku B – części apartamentowej, w którym będzie osiem kondygnacji.


źródło: materiały prasowe

Fot. Dawid Linkowski

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!