Nowoczesny dom w Warszawie

Nowoczesny dom w Warszawie


Mnóstwo przestrzeni i szkła. Nowoczesny dom jednorodzinny skrywa w sobie wysokie, jasne i minimalistyczne wnętrza. Projekt aranżacji wykonała architektka Nadia Mitłosz.

 

Duży dom zaprojektowany przez Andrzeja Winnickiego tworzy wygodną przestrzeń dla czteroosobowej rodziny. Budynek z dwuspadowym dachem zawiera w sobie pomieszczenia o majestatycznej wysokości: 9 m. w najwyższych i 3 m. w najniższych punktach.

 

dom w Warszawie

Na parterze w otwartej przestrzeni znajdują się: kuchnia ze spiżarnią, jadalnia, salon, pokój gościnny z łazienką i toaletą oraz garderoba. Salon podzielono na dwie strefy. Pierwsza z nich to część wypoczykowa z kominkiem, sofą i fotelami. Druga to miejsce z leżankami tworzacymi łoże, idealna na rodzinne seanse filmowe.


dom w Warszawie

Kuchnia jest minimalistyczna. Białą zabudowę z frezowanymi frontami zestawiono z dębowym blatem nawiązującym do kolorystyki podłogi oraz miedzianym okapem. Charakteru wnętrzu dodaje kultowy kinkiet autorstwa Bernarda Albina Grasa.

 

dom w Warszawie
dom w Warszawie

Przewodnimi kolorami wnętrz są biel, czerń, miedź oraz odcień bielonego dębu. Ciemna toaleta na parterze kontrastuje z pozostałymi pomieszczeniami. Na tle dużego lustra zawisły w niej ręcznie robione przez architektkę miedziane lampy, których odbicie w lustrze pomnaża klosze, a światło tworzy wyjątkowy nastrój.

 

dom w Warszawie

Na piętrze zlokalizowano trzy sypialnie, z czego jedna - z osobną garderobą i łazienką, jest przeznaczona dla rodziców. Głównym jej elementem jest łóżko, którego ramę według projektu architektki wykonano na zamówienie. Kształt łoża z baldachimem idealnie zagospodarowuje wysokość pomieszczenia.


dom w Warszawie
dom w Warszawie
dom w Warszawie

Pokoje dla dzieci łączą w sobie dwie funkcje. Część dzienna to strefa wypoczynkowa i miejsce do nauki natomiast druga część pełni funkcję sypialnianą. Na piętrze znajdują się również: pralnia oraz łazienka przeznaczona dla dzieci.


dom w Warszawie
dom w Warszawie
dom w Warszawie

Łazienki są proste i minimalistyczne. Na ścianach ułożono białe matowe płytki natomiast na posadzce znajduje się gres w kolorze ciemnego betonu, ułożony w cegiełkę,. Czarna armatura dobrze prezentuje się na białym tle i idealnie współgra z pozostałymi detalami. Tafla lustra o długości pomieszczenia (280 cm.) została zamontowana na specjalne życzenie właściciela. W celu wykorzystania znacznej wysokości łazienki, architektka stworzyła delikatne lampy na stalowej konstrukcji z lekko przywiązaną tkaniną.


dom w Warszawie
dom w Warszawie

Nowoczesny dom w Warszawie

Powierzchnia: 300 m2

Projekt wnętrz: Nadia Mitłosz

Realizacja: lipiec 2017

Zdjęcia: Nadia Mitłosz

dom w Warszawie

Sprawdź również: Przestrzenią malowane

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!