Studio Prostych Form w nowej odsłonie

Studio Prostych Form w nowej odsłonie

Dobry design najlepiej prezentuje się w szlachetnych wnętrzach, w których każdy detal wprowadza wyjątkową jakość. Taki właśnie jest nowy salon Studia Prostych Form. Mieści się on w odrestaurowanej Fabryce Koronek, jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Warszawy.


Zabytkowa Fabryka Koronek na Burakowskiej 5/7, dziś znów tętni życiem. Za murami z czerwonej cegły kryją się ekskluzywne butiki, restauracje i showroomy. W tym roku, do Fabryki przeniosło się też Studio Prostych Form. Uroczyste otwarcie nowego salonu odbyło się 15 listopada. Przestronne wnętrze, o powierzchni ponad 100 m2 świetnie wpisuje się w klimat budynku, zachowując przy tym elegancję i niepowtarzalny styl. Nad jego projektem czuwała Teresa Pyszkiewicz – projektantka Studia Prostych Form.


studio prostych form

Na jednej ze ścian widoczne są stare cegły, dzięki czemu wnętrze zyskuje odrobinę loftowego charakteru, a jednocześnie  komponuje się z architekturą budynku. Ciemne ściany i neutralny kolor podłogi stanowią idealne tło dla mebli, które wykonuje Studio Prostych Form. Na ekspozycji znajdują się luksusowe kuchnie, szafy i wielofunkcyjne zabudowy o efektownym wzornictwie. Nie brakuje też inspirujących rozwiązań technologicznych. W salonie króluje minimalizm i styl industrialny. Obecne są również elementy klasyki, tyle że w odpowiednio prostym wydaniu, w zgodzie z nazwą firmy.


studio prostych form
studio prostych form

We wnętrzu nowego showroomu wykorzystano innowacyjny włoski materiał - ecomaltę, wprowadzony przez Studio Prostych Form na rynek polski kilka lat temu. Jest nie tylko przyjazny dla środowiska (nie emituje toksyn), ale też bardzo wytrzymały i uniwersalny w zastosowaniu. W salonie pokryto nią podłogę, biurko, przy którym pracują projektanci oraz fronty i blat jednej z ekspozycyjnych kuchni. Ten kwarcowy materiał nie pochłania wilgoci i można go wykorzystywać w każdej przestrzeni.


studio prostych form
studio prostych form

Ważną rolę w showroomie pełnią drewno i kamień naturalny – kwarc. Każda kuchnia to fornir w nowej odsłonie, nie ma tu dwóch takich samych rozwiązań. Kamienie natomiast tworzą z drewnem niebanalne połączenia, przez co wnętrze jest nieszablonowe, a zarazem szlachetne. Równie istotne jest oświetlenie zastosowane w meblach. Podświetlenie szczotkowanego obłogu dębowego podkreśla jego strukturę, a oświetlenie w przeszklonych zabudowach zapewnia kameralną, ciepłą atmosferę, dodaje klasy i idealnie komponuje się z resztą projektu.


studio prostych form

źródło: materiały prasowe Studio Prostych Form

Studio Prostych Form

projekt wnętrz: Teresa Pyszkiewicz

powierzchnia: 100 m2

realizacja: 2017

zdjęcia: materiały prasowe Studio Prostych Form

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!