Laureaci Design Alive Awards 2017

Laureaci Design Alive Awards 2017

Dobiegła końca 6. edycja konkursu Design Alive Awards 2017, podczas której jury oraz czytelnicy Design Alive wybrali Kreatora, Stratega oraz Animatora Roku 2017. Nagrody wręczono 13 grudnia w willi Biała. Twórcą statuetek i medali w Plebiscycie Czytelników był Oskar Zięta.

 

Laureaci Design Alive Awards 2017

Kreator 2017

Maja Ganszyniec, projektantka. Za projekty tworzone dla IKEA oraz Comforty, które w ostatnich latach systematycznie wprowadzają do rzeczywistości piękno i jednocześnie ułatwiają życie w wielu domach na całym świecie.

Animator 2017

Jacek Wielebski, aktywista, założyciel Stowarzyszenia Traffic Design w Gdyni. Za skuteczne działanie „u podstaw” w walce o ład w przestrzeni publicznej. Za szukanie i wykorzystywanie możliwości na realne i efektywne działania, takie jak współpraca przy odnowie fasad gdyńskiego osiedla.

Strateg 2017

Ewa Janczukowicz-Cichosz i Paulina Kisiel, twórczynie Gdynia Design Days. Za jubileuszową edycję Gdynia Design Days bogatą w autorskie projekty i wystawy na wysokim poziomie merytorycznym. Za pokazywanie wszechstronności designu – od kreacji, przez produkcję, trendy, biznes, po świetnie przemyślane aktywności dla dzieci.

Wyróżnienie Mazda Design

Marcin Rusak, projektant. Za projekt Flora będący niezwykłym estetycznie a opartym na poszukiwaniach materiałowych i technologicznych. Za myślenie podczas procesu projektowego o relacji przedmiotu z właścicielem.

Wyróżnienie specjalne.

Ewa Nekanda-Trepka i Jarosław Trybuś, dyrektor i zastępca dyrektora ds. merytorycznych Muzeum Warszawy. Za wystawę „Rzeczy warszawskie” i działania jej towarzyszące, które wybiły Muzeum Warszawy na jedną z najbardziej interesujących estetycznie i merytorycznie jednostek kultury w kraju.

Animator 2017. Jacek Wielebski, aktywista, założyciel Stowarzyszenia Traffic Design w Gdyni. Za skuteczne działanie „u podstaw” w walce o ład w przestrzeni publicznej. Za szukanie i wykorzystywanie możliwości na realne i efektywne działania, takie jak współpraca przy odnowie fasad gdyńskiego osiedla.

Strateg 2017. Jerzy Woźniak i Paweł Garus, partnerzy studia mode:lina™. Za stworzenie silnej marki na międzynarodowym rynku projektowania wnętrz komercyjnych. Za utrzymanie charakterystycznej, estetycznej jakości w projektach wymagających funkcjonalności i indywidualnego podejścia.

Kreator 2017. Jacek Kołodziejski, artysta wizualny. Za sesje zdjęciowe stworzone dla Muzeum Warszawy oraz dla marki Tre. Za umiejętne tworzenie „martwych natur”, które poprzez kontekst potrafią ożywić użytkowy przedmiot i nadać mu nowe artystyczne znaczenie.


źródło: materiały Design Alive

źródło: materiały Design Alive

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!