Polska Architektura XXL 2017 - zgłoś projekt

Polska Architektura XXL 2017 - zgłoś projekt

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2017 roku? Które realizacje pozostawią swój trwały ślad w polskiej przestrzeni? Grupa Sztuka Architektury zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku! Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz.


Redakcje wortali sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl do 20 stycznia 2018 roku będą zbierały informacje o najciekawszych projektach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze 2017 roku. W tej edycji Plebiscytu można również zgłaszać obiekty, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2016 a zostały oddane do użytku w 2016 roku. 1 lutego 2018 roku wystartuje oficjalne głosowanie internautów oraz profesjonalnego jury.

Wyniki głosowania zostaną zaprezentowane podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac nagrodzonych oraz nominowanych do udziału w plebiscycie. Jak co roku wystawa objedzie później całą Polskę w trakcie road show połączonego z wykładami na temat wyróżnionych projektów. Prace będzie można zobaczyć w Krakowie, Szczecinie, Łodzi i Białymstoku.

Plebiscyt już od lat jest najbardziej otwartym i rozbudowanym, dorocznym podsumowaniem stanu polskiej architektury. Zapraszamy po raz kolejny do zaprezentowania swoich dokonań w mijającym roku - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury.

Jak zgłosić realizację?

Aby zgłosić projekt wystarczy założyć, w dziale Społeczność na jednym z trzech wortali wizytówkę pracowni lub dodać do już istniejącej galerię (zdjęcia oraz rysunki) proponowanej realizacji z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2017 + nazwa województwa”. Najciekawsze propozycje zostaną przez redakcję uwzględnione przy konstrukcji listy poddanej pod głosowanie.

Eksperci plebiscytu Polska Architektura XXL

Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury wyłonione spośród zwycięzców poprzednich edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Skład jury zostanie ogłoszony na początku 2018 r.

Czekamy na Państwa propozycje!

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.


polskie wnetrze 2017

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!