Studio Potorska snuje Morskie opowieści

Studio Potorska snuje Morskie opowieści

Butikowy hotel Szlak Bursztynowy znajduje się w Jarosławcu, nadmorskim miasteczku, którego mieszkańcy od ponad 500 lat trudnią się rybołówstwem i poławianiem bursztynu. W takim właśnie klimacie utrzymano wystrój hotelowej restauracji Morskie Opowieści. Projekt wnętrz zarówno restauracji jak i sali śniadaniowej zaprojektowała pracownia Studio Potorska.

 

restauracja w Jarosławcu
restauracja w Jarosławcu

Podwodny świat tworzy surowy, ale przytulny klimat restauracji. W wodach błyszczących podłóg niemalże pływają surowe i proste stoły i kszesła. Drewno i mchy na ścianach są dobrym tłem dla ażurowych drewnianych lamp zawieszonych na linach.


restauracja w Jarosławcu
restauracja w Jarosławcu

Płynąc przesmykami korytarzy klient dociera do głębszych miejsc pozbawionych roślinności, surowszych ale za to bardziej tajemniczych. Unoszące się pod sufitem lampy mogą kojarzyć się zarówno z kaszorkami, bursztynami jak i sieciami czy drobnymi patykami unoszącymi się na powierzchni wody. 


morskie opowiesci
morskie opowiesci, jaroslawiec

Osoby, które kiedykolwiek próbowały odszukać bursztyn na plaży wiedzą, że największą szansę na znalezienie kawałka zastygłej żywicy mają po burzy czy sztormie. Profesjonalni poławiacze rozpoczynają swe poszukiwania nocą. Czarne ściany i lampy przypominające latarki to sceneria wyprawy po bursztyn. Pływajace wokół ryby przypominają o zbliżającym się obiedzie.


bursztynowa hotel
potorska, jaroslawiec, szlak bursztynowy

Restauracja Morskie opowieści

Projekt wnętrz: Studio Potorska

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Jarosławiec

Zdjęcia: Magdalena Posiadało, Monika Szumińska (źródło: facebook)


 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!