Nowe Bierhalle w Galerii Północnej

Nowe Bierhalle w Galerii Północnej

Zmiana funkcji nowoczesnych galerii handlowych determinuje również przekształcanie się oferty gastronomicznej. Odświeżony koncept restauracji Bierhalle przygotowany przez Forbis Group dla lokalu w Galerii Północnej udowadnia, że gastronomia w galerii handlowej wchodzi na nowy poziom. To już nie tylko forma szybkiego zaspokojenia głodu w trakcie zakupów, ale sposób spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

 

bierhalle, galeria północna

Jak podkreślają eskperci Forbis Group, w każdej galerii handlowej nowej generacji widoczne jest stopniowe zmniejszenie roli zakupowej, a powiększenie znaczenia strefy leisure. Przejawia się to między innymi w zmianie oferty gastronomicznej. Aby się wyróżnić deweloperzy ściągają do swoich galerii najemców spoza standardowej oferty foodcourtowej. Bardziej niż na fast foody stawia się na casual diningową ofertę, a nawet restauracje z nieco wyższej półki. Coraz częściej w galeriach handlowych spotykamy lokale z osobnym wejściem i letnimi ogródkami. Przyjazny klimat ma sprzyjać spędzaniu tam większej ilości czasu niż w standardowej strefie gastronomicznej


bierhalle, galeria północna
bierhalle, galeria północna

Właśnie ten trend stał się inspiracją do nowego projektu restauracji Bierhalle w Galerii Północnej. Zachowanie klimatu istniejących już lokali marki było bardzo istotnym elementem. We wnętrzu restauracji zastosowano wiele elementów stalowych oraz siatkę, z których wykonano regały. Na ścianach przeważa beton oraz czerwona, biała i szara cegła. Architekci Forbis Group wykorzystali w projekcie materiały, które wracają do łask, na przykład karbowane szyby. Charakterystycznym elementem wnętrza jest też bar z zielonych luksferów.


bierhalle, galeria północna

Motywem spinającym całość aranżacji jest jasne drewno. Dodatkowym elementem dekoracyjnym są kolorowe plakaty. Wyjątkowy klimat tworzą industrialne lampy. Lokal ma mocno zaznaczone strefy, co zwiększa jego funkcjonalność. Znajdziemy tu zarówno podesty, jak i siedzenia przy ścianach na lożach, stoliki okrągłe, stoliki kwadratowe - cztero lub dwuosobowe. Wygospodarowano również  VIP room na imprezy zamknięte oraz specjalne miejsce dla dzieci.


bierhalle, galeria północna
bierhalle, galeria północna

Restauracja Bierhalle

Projekt modernizacji wnętrz: Forbis Group

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Galeria Północna

Zdjęcia: materiały prasowe Forbis Group

 

Sprawdź również: Razowa Bistro


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!