Stół z papieru?

Stół z papieru?

W biurze, pracowni, domu – na stole często leżą luźno rozrzucone kartki papieru. Projektanci z rumuńskiego studia Dragos Motica potraktowali to powszechne zjawisko jako punkt wyjścia dla swojego projektu. Ich A_Table wygląda, jakby został zbudowany z papierowych kartek.

 Blat i nogi stołu sprawiają wrażenie, jakby były 'wyklejanką' z nakładających się na siebie białych kartek papieru w formacie od A1 do A6. Niektóre kartki mają zagięte krawędzie i rogi, miejscami zaś nie stykają się wzajemnie, w efekcie czego powstają zaskakujące luki w konstrukcji, które w rzeczywistości wypełnione są transparentnym szkłem.

 A_Table wykonany jest z białego, szklistego corainu. Wycięty został z jednego arkusza o wymiarach 182x92 cm, a następnie pokryty grawerowanymi wzorami. Żeby wprowadzić kontrast kolorystyczny podkreślający efekt nakładania się papierowych kartek, grawerunek został wypełniony czarną farbą.

 Zaprojektowany przez Dragos Motica obiekt zwyciężył w rozstrzygniętym we wrześniu 2011 roku konkursie meblarskim ogłoszonym przez Rumuńskie Stowarzyszenie Producentów Mebli.

 Fot: Alexandra Pasca / Dragos Motica


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!