Shared Services IKEA w Poznaniu

Shared Services IKEA w Poznaniu

Poznań to siedziba największego Shared Service’u IKEA na świecie. IKEA Business Service Center (IKEA BSC) prowadzi usługi finansowo-kadrowe dla spółek z całej Europy i obsługuje 20 krajów. Dziś zatrudnia 500 pracowników, a w perspektywie najbliższych 5 lat będzie zatrudniać nawet 1000 osób i dla tylu zaprojektowane jest nowe biuro na poznańskim Franowie, którego otwarcie odbyło się 30 listopada. 


Za projekt wnętrz odpowiadają Joelle Czajkowska i Katarzyna Czesnar - projektantki współpracujące z IKEA. Całe biuro i wszystkie stanowiska pracy przystosowane są dla osób z różnymi odmianami niepełnosprawności.


IKEA poznan
IKEA poznan

W wielokulturowej firmie wyzwaniem jest organizacja pracy uwzględniająca wszystkie trudności związane z językami, strefą czasową czy prawem podatkowo-finansowym w poszczególnych krajach. Pracownicy przyzwyczajają się do współpracy w miedzynarodowych zespołach i spędzają dużą część swojego czasu na wirtualnych rozmowach. Zmieniające się środowisko pracy, rodzaje podejmowanych zadań w ciągu dnia i nowe potrzeby pracowników z pokolenia 3.0 to wyzwania z jakimi będzie musiało się zmierzyć w ciągu najbliższych lat większość biznesów. IKEA powołała w tym celu IKEA World of Working (IWOW). To organizacja będącą częscią IKEA Services AB z siedzibą w Szwecji. Jej zadaniem jest kreowanie lepszych warunków codziennej pracy w biurze. IWOW wspiera pozostałe organizacje należące do Grupy IKEA we wdrażaniu konceptu Activity Based Workplace w swoich biurach. Pierwsze takie miejsce zaprojektowane zostało kilka lat temu w sąsiedztwie sklepu IKEA Malmo w Szwecji. Teraz IKEA wdraża koncepcję ABW w kolejnych krajach m.in. w Polsce, Niemczech, Francji i Chinach.


iKEA poznan
iKEA poznan

Budynek znajduje się na poznańskim Franowie i sąsiaduje ze sklepem IKEA. Powierzchnia całkowita przestrzeni biurowej zlokalizowanej na I piętrze budynku to 7950 m2, z czego część na najbliższe lata przeznaczona jest na wynajem (2200 m2). Biuro zostało wykończone w standardzie Breeam Excellent, posiada proekologiczne rozwiązania. Atutem budynku są duże okna wzdłuż całej fasady dające naturalne oświetlenie oraz dwa patia wewnętrzne z roślinnością. Pracownicy docenią też pewnie dogodny dojazd (w godzinach szczytu ruch przeciwny do głównego ruchu miejskiego) oraz duży bezpłatny parking.


iKEA poznan
iKEA poznan

źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!