Bursztynowa - przestrzeń wspólna

Bursztynowa - przestrzeń wspólna

W nadmorskiej części gdańskiego Jelitkowa znajduje się kameralne osiedle Bursztynowa. Dzięki swojej lokalizacji sprzyja aktywnemu stylowi życia. Projekt wnętrz przestrzeni wspólnych tego zespołu mieszkaniowego wykonany przez pracownię PB Studio wspólnie z Maciejem Ryniewiczem łączy w sobie wyszukaną elegancję z duchem rekreacji i relaksu.

 

Zakres prac obejmował hole wejściowe i klatki schodowe czterech budynków mieszkalnych oraz przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową składającą się z sali klubowej, przestrzeni spa oraz części fitness wraz z zespołem szatni.


bursztynowa gdańsk
bursztynowa gdańsk
bursztynowa gdańsk

Głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni nawiązującej do architektury budynków, spójnej w wymiarze wnętrze-zewnętrze. Zestawienie eleganckich materiałów wykończeniowych, takich jak kamień, drewno dębowe z surową tkanką żelbetowej konstrukcji, podkreśla pierwotną strukturę budynku.


bursztynowa gdańsk

Ekskluzywny charakter inwestycji podkreśla sztuczny strumień wijący się między budynkami, w otoczeniu zieleni i przydomowych ogrodów. Wybrane mieszkania na ostatnim piętrze posiadają własne platformy widokowe na dachu. Aby podziwiać widok na okolicę, wystarczy wejść kręconymi schodami na taras. Przestrzeń wspólna dedykowana takiej inwestycji musiała stanowić ciągłość projektu. Zieleń kwiatów, faktura drewna oraz wzory na kamiennych posadzkach otwiarają niejako wnętrze na okolicę.


bursztynowa gdańsk

Lekkość konstrukcji, ich proste ażurowe wzory są niczym powiew wiatru znad okolicznej plaży. W kontrze do jasnej energetyzującej części zaprojektowano bardziej spokojne, ciemniejsze wnętrza z przeznaczeniem na mniej aktywny sposób spedzania czasu. 


bursztynowa gdańsk

Przestrzeń wspólna Bursztynowa

Projekt wnętrz: PB Studio, Maciej Ryniewicz

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Gdańsk

Inwestor: Invest Komfort

Zdjęcia: Tom Kurek


 Sprawdź również: Ucieczka od miejskiego zgiełku


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!