Signature Restaurant w nowej odsłonie

Signature Restaurant w nowej odsłonie

Miejsce otwarte niespełna pięć lat temu właśnie przeszło całkowitą metamorfozę. Autorką projektu jest architektka wnętrz Mariola Tomczak, odpowiedzialna również za projekt całego budynku i poprzedniej ascetycznej odsłony restauracji. Tworząc luźne restauracyjno - barowe pomieszczenia postawiła na mocne akcenty kolorystyczne i ciekawe dodatki.


Trzy nastrojowo różne części restauracji zostały połączone w jedną spójną całość, dopasowaną do rozbieżnych często gustów gości. Oryginalne zdjęcia Miltona Green’a obok lamp Serga Mueller i Toma Dixona, francuskie ręcznie malowane tapety i designerskie meble Gubi to elementy, które pojawiły się w nowej odsłonie restauracji.


signature restauracja
signature restauracja
signature restauracja

Wielokrotnie nagradzana i rekomendowana m.in. przez Przewodnik Michelin 2017 restauracja mieści się w centrum Warszawy przy ulicy Poznańskiej 15. Signature Restaurant to trzy strefy - dwie sale i stanowiące kontynuację restauracji przeszklone patio. Sala główna w tonacjach różu nawiązuje do historii budynku, w którym przed wojną znajdowało się poselstwo a następnie ambasada radziecka. Róż i czerwień były kolorami dominującymi na klatce schodowej sąsiadującej z salą główną, która stanowiła wówczas foyer ambasady. Designerskie krzesła Gubi połączone z Oswaldami z lat 60-tych, lampy Serga Mueller i Toma Dixona oraz bogata kolekcja oryginalnych zdjęć przedstawiających m.in. Marilyn Monroe tworzą niepowtarzalny miks.


signature restauracja
signature restauracja

Mniejszą salę - barową wypełniają ciemne barwy, wśród których dominuje szmaragdowa zieleń i blue navy. Inspiracją dla projektantki był znajdujący się w tym miejscu, utrzymany w ciemnej tonacji gabinet posła. Ściany udekorowano francuskimi, ręcznie malowanymi tapetami przedstawiającymi motywy roślinne. Zielony marmur stołów, kanapy i fotele obite miękko welwetem w kolorach awokado i oliwki sprawiają, że ta część Signature jest intymna i relaksująca. Stanowi przedsmak przeszklonego patio - oranżerii.


signature restauracja
signature restauracja

Patio jest jasne i przestronne. Dominuje w nim zieleń roślin i błękit nieba ponad przeskalowaną szachownicą kamiennej posadzki. Tu serwowane są między innymi śniadania, a poranna kawa i świeżo wyciskane soki to obietnica solidnej porcji energii.


signature restauracja

Architektka, przeplatając historię miejsca z miksem współczesnego designu i subtelnym art w postaci monochromatycznych fotografii chciała uzyskać przestrzeń dla wszystkich, którzy poszukują przygody smaku i doznań estetycznych.


Signature Restaurant

Projekt modernizacji: Mariola Tomczak

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Warszawa, ul. Poznańska

Zdjęcia: materiały prasowe

 

Sprawdź również: Geometrycznie i stylowo w M15


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!