Przydomowa piwnica na wino

Przydomowa piwnica na wino

Nie trzeba być specjalistą od fermentacji moszczu winogronowego aby wiedzieć, że długotrwałe przechowywanie wina w niewłaściwych warunkach wywiera na nie negatywny wpływ, nawet na to z wysokim potencjałem starzenia. Stworzenie odpowiedniego pomieszczenia do przechowywania i degustacji wina to nie lada wyzwanie. Aleksandra Grzonka z pracowni architektonicznej Cechownia wykonała projekt wnętrza, w którym słowa smak, zapach, bukiet i rocznik można długo i przyjemnie odmieniać przez wszystkie przypadki.


Inwestor, dla którego wytwarzanie i degustowanie wina jest wielką pasją, postanowił stworzyć przy swoim domu przestrzeń, gdzie mógłby oddawać się swojemu hobby. Zależało mu na zaprojektowaniu miejsca, w którym oprócz przechowywania wina można również delektować się jego smakiem, także w towarzystwie gości.


piwnica na wino

W centralnym miejscu, tuż przy wejściu umieszczono stół. Duży, ciężki mebel jest elementem symbolicznym i nawiązuje do tradycji biesiadowania przy stole po przeprowadzonym winobraniu. W głębi piwnicy znajduje się niewielki bar, który skrywa miejsce do przechowywania szkła oraz zlewozmywak.

 

piwnica na wino

Serce piwnicy stanowi pokaźna chłodnia, w której przechowuje się leżakujące w beczkach wino oraz nalewki. Prowadzące do niej duże, przeszklone drzwi stanowią mocne tło dla stołu z krzesłami.


piwnica na wino

Do budowy piwnicy wykorzystano podstawowe materiały. Ściany zewnętrzne wykonano z betonu a wewnętrze z  cegły pochodzącej z robiórki. Posadzkę stanowi wylewka betonowa. Elementy drewniane (półki, bar) wykonano z prostego, świerkowego drewna.


piwnica na wino
piwnica na wino

PRZYDOMOWA PIWNICA NA WINO
Projekt wnętrz: Cechownia, Aleksandra Grzonka
Powierzchnia: 35 m2
Realizacja: 2016
Zdjęcia: Pion


piwnica na wino

Sprawdź także: Apartamenty Twins


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!