Concordia Hub

Concordia Hub

Pro Design spółka zarządzająca Concordią Design - centrum designu w Poznaniu wygrała w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta Wrocławia na rewitalizację kamienicy Wyspa Słodowa 7. Zgodnie z przedstawioną koncepcją Concordia Hub będzie miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne Wrocławia z inkubatorem dla młodych firm, start-upów i przestrzenią co-workingową oraz otwartym konceptem gastronomicznym z różnorodnymi małymi lokalami na parterze budynku.


Treścią przetargu było oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu na okres 99 lat wraz ze sprzedażą znajdującego się na nim budynku, którego cena wywoławcza została określona na 6 741 000 zł. Planując program działań we Wrocławiu, Pro Design wykorzysta swoje doświadczenie z prowadzenia Concordii Design – centrum designu w Poznaniu, ale nie chodzi o przeniesienie modelu funkcjonowania poznańskiego centrum na działanie Wyspy Słodowej. Zaproponowany profil działania uwzględnia wyjątkowe umiejscowienie Wyspy Słodowej 7 i jej znaczenie dla mieszkańców oraz założenia strategii Miasta Wrocławia. Concordia Hub będzie prowadziła działania prospołeczne, partycypacyjne oraz integracyjne o otwartym charakterze wpisując się w hasło: Wrocław. Miasto spotkań. Zbuduje program działań kulturalnych i wystawienniczych w oparciu i we współpracy z działającymi w mieście festiwalami i stowarzyszeniami. Otwarcie Concordii Hub planowane jest na początek 2020 roku.


concordia hub
concordia hub

Jakie działania proponuje Pro Design dla Wyspy Słodowej 7? 

- Działania integrujące mieszkańców dzielnicy Nadodrze i otwarte dla mieszkańców Wrocławia.

Stworzenie otwartej przestrzeni do prezentacji aktywności lokalnych grup i artystów, festiwali, inicjatyw kulturalnych, które działają w mieście. Służyć temu będzie otwarta sala z osobnym wejściem do budynku zlokalizowana na I piętrze. Wykorzystując ogromny potencjał plenerowy Wyspy Słodowej będą tu mogły odbywać się koncerty, spotkania, pokazy filmowe, zajęcia dla dzieci, imprezy kulinarne i targowe.

- Otwarte działania edukacyjne z zakresu nowych technologii, trendów i innowacji, designu, architektury, nauk społecznych, nowoczesnego marketingu i mediów - w postaci wykładów z ekspertami, warsztatów dla firm i instytucji, warsztatów typu Do It Yourself, konferencji tematycznych.

- Inkubator przedsiębiorczości dla firm z sektora ICT – Concordia Hub będzie prowadziła autorski program wspierania rozwoju firm działających w ramach inkubatora przedsiębiorczości dla firm z branży ICT (nowe technologie) oraz start up’ów. Dla nich na piętrze II, III i IV i V powstanie przyjazna, kreatywna przestrzeń biurowa oraz do pracy wspólnej (przestrzeń coworkingowa) z otwartą kuchnią oraz salami spotkań. Program doradczy będzie oparty na warsztatach, spotkaniach z ekspertami, konferencjach tematycznych, mixerach, działaniach sieciujących i szkoleniach dla początkujących firm jako wsparcie do rozwoju i osiągnięcia samodzielności biznesowej. Będą mogły z niego korzystać firmy z inkubatora, jak i inne młode podmioty biznesowe z Wrocławia.

- Food court czyli przestrzeń z różnorodną ofertą małych, zewnętrznych punktów gastronomicznych zajmie cały parter budynku. Zamiast jednej restauracji o zdefiniowanym charakterze, będzie to miejscem otwarte na ciekawe koncepty kulinarne i lokalne smaki. W sezonie letnim z miejscami do spotkań na zewnątrz.

Przygotowując szczegółowy program wydarzeń Pro Design chce też budować partnerstwo z ważnymi instytucjami i inicjatywami miejskimi np.: TEDxWroclaw, Jazz nad Odrą, Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO, Dolnośląski Festiwal Architektury DOFA, Międzynarodowy Festiwal Opowiadania czy Europa na widelcu i jest otwarta na współpracę z różnymi innymi organizacjami.


concordia hub

Concordia Hub. proj. Wrzeszcz Architekci, JEJU.studio

concordia hub

Concordia Hub. proj. Wrzeszcz Architekci, JEJU.studio

Concordii Design i Pro Design 

Concordia Design powstała w Poznaniu w listopadzie 2011r. w odrestaurowanym budynku dawnej Starej Drukarni. Podmiotem zarządzającym instytucją jest Pro Design Sp. z o.o. Concordia Design to centrum designu, które nie ma swojego odpowiednika pośród podobnych instytucji w Polsce. Centrum to multifunkcyjna przestrzeń, która oferuje usługi stymulujące rozwój biznesu oraz platforma współpracy różnych grup związanych z branżą kreatywną, projektowaniem, i wdrażaniem innowacji. Concordia Design prowadzi działalność edukacyjną i konsultingową w obszarach: nowe technologie, trendy, kreatywność, design management i nowoczesny marketing. Specjaliści Concordii przeprowadzają procesy wdrażania nowych produktów i usług oraz strategii marek. W ofercie są też warsztaty rozwojowe dla dorosłych i dla firm oraz wydarzenia dla branży ICT. Concordia Design to również inkubator firm z branż kreatywnych z różnych obszarów projektowania (np.: grafiki, komunikacji, badań, innowacyjnych produktów dla firm, doradztwa w obszarze strategii. Swoją siedzibę ma tu ponad 20 firm, które korzystają nie tylko z wygodnej przestrzeni, ale również wymiany wiedzy i doświadczeń. CoOffice kumuluje w jednym miejscu potencjał sektorów kreatywnych Wielkopolski. Concordia to także nowoczesne centrum wystawienniczo-konferencyjnym. Posiada unikalne wnętrza i nowoczesną infrastrukturę do organizacji konferencji i szkoleń, premier produktów, eventów, wystaw. Stałym obszarem działań Concordii jest innowacyjny program edukacyjny dla dzieci - Concordia Kids. To cykl warsztatów, zajęć nastawionych na odkrywanie talentów, stymulujący kreatywność, pracę zespołową, łączący w nowy sposób poznawanie, naukę i zabawę. Organizuje warsztaty dla dzieci, rodziców oraz warsztaty rodzinne. Współpracuje z wykwalifikowanymi pedagogami, psychologami, artystami i doświadczonymi animatorami. Ukoronowaniem tych działań jest odbywający się co roku Festiwal Designu i Kreatywności Dla Dzieci - Ene Due De.
W Concordii Design działa również restauracja Concordia Taste - to autorski koncept miejsca z menu stworzonym przez Ewę Voelkel-Krokowicz właścicielkę Concordii z pasją kulinarną oraz szefa kuchni. Od czerwca b.r. Concordia zarządza także Przystanią - placem pomiędzy centrum designu a nowo powstałym budynkiem biurowo-usługowym Bałtyk. To świeży punkt na mapie Poznania – w sezonie letnim miejsce spotkań, wydarzeń kulturalnych i społecznych.

źródło: materiały prasowe

Sprawdź również: Nowe życie Concordii TastePodoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!