Przestrzeń startupów w centrali banku ING w Katowicach według pracowni Eksner Industry zdobyła wyróżnienie w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego w kategorii Wnętrze. Oryginalne, ciepłe i przyjazne użytkownikom wnętrza mają sprzyjać kreatywności i niestandardowemu myśleniu.
Fundamentem dla projektu gliwickiej pracowni architektonicznej stał się Manifest Agile (Manifesto for Agile Software Development), pierwotnie odnoszący się do tworzenia oprogramowania, dziś pojmowany bardziej jako metodologia pracy. Jego podstawowym założeniem jest praca w mniejszych zespołach, bliska i efektywna współpraca angażująca także klienta oraz elastyczność rozwiązań.
W otwartej przestrzeni Labu wydzielono różnorodne miejsca przeznaczone do pracy dla mniejszych zespołów. Obszary te zaaranżowano w taki sposób, aby w zależności od intensywności prac istniała możliwość podziału i wydzielenia się od pozostałych użytkowników. Do dyspozycji pracowników oddano otwarte pokoje spotkań oraz zamknięte boksy do pracy głośnej. W biurze znajdują się także miejsca ze stołami projektowymi, audytorium wyposażone w multimedialny sprzęt oraz wewnętrzna kawiarnia.
Pomieszczenia mogą zmieniać swoje gabaryty a meble lokalizację. Niektóre ze śćian spełniają również funkcje pomocnicze w pracy projektanta, można na nich umieszczać notatki lub kanbany.
ING Innovation LAB to przestrzeń, która została zaprojektowana z myślą o współtworzeniu nowych rozwiązań z klientami. Zaprojektowanie takich wnętrz wymagało innowacyjnego podejścia projektowego. Projektanci stanęli zatem przed wyzwaniem stworzenia biura, które będzie wspierać odbiorców w zmianie sposobu pracy, działania i myślenia. Innovation ING Lab miało stać się miejscem pracy interdyscyplinarnych zespołów w ramach Akceleratora ING, specjalnego programu, który powstał by przyśpieszyć wdrażanie innowacyjnych produktów i usług, odpowiadających na realne potrzeby klientów.
Jedną ze ścian biura zdobi neon artystyczny - lew ING, którego realizacja trwała trzy tygodnie a do produkcji wykorzystano około pięćdziesięciu metrów bieżących materiału. Niemalże każdy jego centymetr został wygięty. Neon umieszczono na ścianie z forniru z dębu kanadyjskiego. Oprócz lwa ING pracownia wykonała również neon filiżanki kawy znajdujący się w kawiarence.
ING Innovation LAB Katowice
Projekt wnętrz: Eksner Industry/ Magdalena Eksner, Paulina Łobodziec, WojciechEksner, Adam Malczyk, Michał Grochoła.
Powierzchnia: 500 m2
Realizacja: 2017
Lokalizacja: Katowice
Neony: RazDwa Neony i Komunikacja Wizualna
Zdjęcia: materiały Eksner Industry, RazDwa
Sprawdź również: Biuro IT gdańskiego oddziału Banku Millennium według projektu Eksner Industry
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Wnętrza i identyfikacja szczytu NATO 2016 w Warszawie od Mateusz...
czytajDesign Anatomy zaprezentowało nowy projekt biura firmy Deribit, położonego na...
czytajZnajdujący się w industrialnej dzielnicy lokal, wymagał zaprojektowania wnętrz które...
czytajNowa siedziba Raiffeisen Bank International AG – MIT Group Delivery...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz