Garderoba uszyta na miarę

Garderoba uszyta na miarę

Na zdjęciach w katalogu każda garderoba wygląda doskonale. Równo poukładane ubrania, w podobnej kolorystyce, bez ścisku, nic się nie gniecie, nie spada, na wszystko jest miejsce. Czy tak właśnie wyglądają nasze garderoby? Jak powinna wygladać garderoba idealna?


Garderoba idealna czyli jaka? Odpowiedź jest prosta. Jest to przestrzeń odpowiadajaca potrzebom użytkownika. Stworzenie takiego miejsca jest możliwe, jeśli projektant uważnie wsłucha się w to, co osoba, która będzie z niej korzystać, powie. Tylko wtedy uda się dopasować meble do klienta, a nie do zdjęcia w katalogu. Eksperci w tej dziedzinie mają świadomość, że projektowanie prywatnych i ważnych dla domownika przestrzeni - oparte jest przede wszystkim na obustronnej otwartości i zaufaniu.


idealna garderoba
garderoba idealna
garderoba idealna

Szuflada z przegródkami na krawaty i paski, miejscem na kolekcję zegarków i spinek do krawatów. Pod nią równiutko wiszący rząd spodni. Ściana z kilkudziesięcioma parami butów – na każdą z nich przewidziana osobna przestrzeń. Podświetlane półki ze swetrami, koszulkami, bielizną. Strefa z garniturami i koszulami pana domu oraz sukienkami, spódnicami i bluzkami pani. Bransoletki, korale, naszyjniki, kolie i kolczyki umieszczone w niewielkich, eleganckich szufladkach – każda rzecz traktowana z sentymentem znajdzie tu szczególne miejsce. Wszystko idealnie dopasowane, uporządkowane i pod ręką. Nic nie jest przypadkowe. Na środku stylowy fotel lub pufa, która nadaje pomieszczeniu przytulności, a jednocześnie pozwala wygodnie usiąść podczas zmiany odzieży. Dorzućmy do tego przeszklone drzwi, które przy delikatnym dotknięciu palcem, niemal same się otwierają i zamykają. Dodajmy półki i szuflady wyłożone skórą, z których każda została podświetlona dyskretnie ukrytą lampką. Brzmi jak opis wnętrza luksusowego butiku z ubraniami? To jednak wnętrze prywatnego domu, a raczej jednego z wielu jego pomieszczeń. Najważniejszego, bo mieszczącego wszystkie tajemnice i ubrania jego mieszkańców – garderoby.


garderoba idealna
garderoba idealna
garderoba idealna

Żywot idealnej garderoby rozpoczyna się już w momencie projektowania bryły domu, więc nie jest to miejsce wygospodarowane z przypadkowego pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie, jest przestrzeń pomiędzy sypialnią a łazienką lub, jeśli korzysta z niej kilku domowników jednocześnie, pokój prowadzący z kilku sypialni do wspólnej łazienki. W momencie, kiedy mamy już zaplanowane miejsce na garderobę, możemy pomyśleć o jak najlepszym jej zagospodarowaniu. Przyda się tutaj nie tylko znajomość ergonomii, ale również przyzwyczajeń, upodobań, trybu życia, a nawet hobby domowników. Garderoba dobrze zaprojektowana jest bowiem syntezą tych wszystkich elementów. Inaczej będzie wyglądała przestrzeń na ubrania biznesmena, który na co dzień chodzi w garniturach, a inaczej wielbiciela aktywnego trybu życia i różnorodnych sportów czy miłośniczki mody z bogatą kolekcją torebek, bielizny i szpilek. Z tego powodu tak ważny jest etap projektowania garderoby, która zostanie uszyta na miarę jej właścicieli.


garderoba idealna
garderoba idealna
garderoba idealna

Doświadczony projektant wie, że aby stworzyć garderobę spełniającą wszystkie kryteria domowników powinien zbliżyć się i zaprzyjaźnić z klientem. Warto przełamać opory, bo tylko wtedy garderoba będzie spełniała wszystkie oczekiwania zamawiającego. Poznanie przyzwyczajeń klienta i jego zainteresowań jest tutaj kluczowe. Dlatego jako klienci zdradźmy ile mamy par butów czy garniturów. Nie zapominajmy powiedzieć, że będziemy w garderobie chcieli trzymać także np. ubranie do jazdy motocyklem czy sprzęt wędkarski. Takie informacje będą bezcenne i pozwolą projektantowi uwzględnić dodatkowe miejsce na niestandardowe pomysły.


garderoba idealna
garderoba idealna
garderoba idealna

źródło: materiały prasowe Studio Forma 96

Sprawdź również: Jak urządzić domowe biuro? 


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Kellziste 2024-02-10 21:20:56

propecia pharmacy based telecom group Vodafone, already operates 60 5G sites and 140 antennas in 40 German cities

Actuank 2024-02-24 20:39:22

cialis prices 57 developed a spectrofluorimetric method for the determination of irbesartan and bisoprolol hemifumarate in their tablets dosage form

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!