Wyniki IV edycji konkursu TEKA Inspiruje

Wyniki IV edycji konkursu TEKA Inspiruje

W październiku 2017 roku zakończyła się czwarta edycja konkursu TEKA Inspiruje, zorganizowanego przez firmę TEKA, międzynarodową korporację z ponad 90-letnim doświadczeniem w produkcji urządzeń kuchennych i sanitarnych. W tym roku zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu projektu oryginalnej kuchni, który będzie kreatywną interpretacją hasła: Kuchnia spełnionych życzeń.


Z prac, które w tym roku nadesłano, jury w składzie: dr hab. arch. Joanna Maria Walendzik-Stefańska, Wydział Architektury Wnętrz ASP Warszawa; Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna magazynu M jak Mieszkanie; Maria Tyniec, architekt wnętrz; Iwona Kryczka, marketing manager Teka Polska, wybrało trzech zwycięzców. Postanowiono także przyznać dodatkowo dwa wyróżnienia.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Anna Jopek (pseudonim NAAN)

Doceniło jakość projektu i dyscyplinę w jego przygotowaniu. Jurorom podobało się świadome dopasowanie kształtu kuchni do kształtu okna. Ze względu na umiejscowienie blatu roboczego, ogród niejako wchodzi do kuchni łącząc harmonijnie wnętrze i zewnętrze. Zwrócono także uwagę na ponadczasowy charakter tego projektu, dyskretne ukrycie miejsc do składowania oraz wykorzystanie kontrastujących faktur. Umieszczenie szafek na pewnej wysokości nad ziemią nadało wnętrzu lekkości. Doceniono też ładną ekspozycję urządzeń AGD.


kuchnia marzen
kuchnia marzen
kuchnia marzen

II miejsce Monika Ryszka

Projekt kuchni w malutkim domku urzekł jury. Na niewielkiej powierzchni udało się zaprojektować funkcjonalną kuchnię z wygodnym miejscem do siedzenia, które może służyć zarówno jako stół jadalny, jak i miejsce do pracy. Jury podobało się wykorzystanie modnych materiałów: drewna i lastryko oraz koloru ciemnej zieleni do stworzenia miejsca, które zachęca, by w nim spędzać czas. Dodatkową zaletą, jest duże okno nad blatem kuchennym i bezpośrednie wyjście z kuchni do ogrodu. Zwrócono również uwagę, że drobiazgi życia codziennego, które pojawią się wraz z domownikami, nie zmienią klimatu pomieszczenia. Doceniono też przemyślany opis projektu.

kuchnia zyczeń, teka, konkurs

III miejsce Paulina Bojarska

W tym projekcie zwrócono uwagę na organizację przestrzeni, która sprawia, że kuchnia staje się miejscem spotkań rodzinnych, gdzie dobrze czują się wszyscy domownicy. Doceniono umiar w projektowaniu i ciepły charakter wnętrza dodatkowo podkreślony poprzez wykończone fornirem półki na książki umieszczone z jednej strony wyspy. Zwrócono uwagę na elegancki, wielkomiejski charakter tej kuchni oraz funkcjonalność i wygodę, którą zapewnia dobrze zaprojektowany trójkąt kuchenny oraz dużo miejsca do składowania.

kuchnia zyczeń, teka, konkurs

Wyróżnienia otrzymali:

Konrad Garbowski

Wyróżniony projekt to oryginalne rozwiązanie do kawalerki, w którym udało się uniknąć typowej zabudowy kuchennej. Kuchnia została zaprojektowana w formie kompaktowego mebla, dzięki czemu wnętrze wygląda jak salon z dużym kredensem. Spodobał się także stolik i krzesła w stylu vintage towarzyszące kuchni. Całość jest jasna i czysta.

Alicja Dziedziela

Jury postanowiło wyróżnić ten projekt za poszukiwanie koncepcji kuchni bliskiej naturze. W jasnej, lekkiej kuchni dużą rolę odgrywają naturalne materiały oraz zieleń. Docenione zostało niestandardowe użycie jodełki – na ścianie i suficie oraz jako półka na książki i czasopisma z boku wyspy. Całości dopełnia lampa w kształcie gałęzi oraz litografie z motywami roślinnymi. Wnętrze kuchni jest przestronne i wygodne.


kuchnia zyczeń, teka, konkurs
kuchnia zyczeń, teka, konkurs
kuchnia zyczeń, teka, konkurs
kuchnia zyczeń, teka, konkurs

źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!