Restauracja Campo Modern Grill

Restauracja Campo Modern Grill

Campo to współczesny grill house serwujący argentyńskie steki i autorskie menu z akcentami kuchni Ameryki Południowej. Zaprojektowana przez BUCK.STUDIO wrocławska restauracja wygrała nagrodę w kategorii 'Restaurant' w międzynarodowym konkursie WIN Awards w Londynie, konkurując z projektami restauracji z Wielkiej Brytanii, Australii i Hong Kongu.


Przestronne, utrzymane w ciemnej kolorystyce, wykończone szlachetnymi, naturalnymi materiałami wnętrze odzwierciedla prostotę, szczerość i szacunek do natury – najważniejsze wartości, które definiują Campo. Są one widoczne także w menu z daniami przygotowanymi w duchu comfort food, w których najwyższej jakości argentyńskiej wołowinie towarzyszą lokalne produkty, sezonowe owoce i warzywa oraz wyjątkowy wybór win, z których wiele jest organicznych.


campo, restauracja

Do natury nawiązuje także nazwa lokalu, która w językach iberoamerykańskich oznacza pole, obszar ziemi przeznaczony pod uprawę roślin lub hodowlę bydła. Szczerość i prostota widoczne są nie tylko w nazwie i estetyce wnętrza ale także w jego układzie funkcjonalnym. Transparentny za sprawą w pełni przeszklonych witryn lokal został podzielony na dwie klarowne strefy. Centralnie usytuowaną kuchnię wraz z zapleczem, toaletami i szatniami zamknięto w drewnianym, obudowanym boazerią kubiku, który od frontu otwiera się efektownym regałem na salę konsumpcyjną. Niemal 14 metrowy regał symbolizuje otwartość i domową atmosferę. Dobrze widoczny dla gości, pełni funkcję baru, w którym przechowywane jest wino, przygotowywane są napoje, krojony jest chleb i serwowane są przekąski. Regał jest także łącznikiem sali z dobrze widoczną dzięki dużemu oknu kuchnią.


campo, restauracja

Strefowanie funkcjonalne podkreśla także zróżnicowanie materiałów wykończeniowych. Szlachetna dębowa podłoga, skórzane sofy stojące na tle z ręcznie układanej mozaiki z czarnych otoczaków oraz lekka, stalowa zabudowa z neonem charakteryzują strefę sali konsumpcyjnej. W strefie kuchni i regału grafitowa posadzka z lastryko sąsiaduje z drewnianą konstrukcją regału i boazerią kubika.


campo, restauracja

Sala konsumpcyjna została zorganizowana tak by oferować różnorodne strefy dostosowane charakterem do wszelkiego rodzaju spotkań. Usytuowane pod ścianą sofy doskonale nadają się na biznesowy lunch lub kolację z przyjaciółmi, niewielkie stoliki w sąsiedztwie neonu to dobry wybór na romantyczną randkę, okrągłe stoły sprawdzają się z kolei podczas rodzinnych obiadów, a wysoki stół barowy jest idealny do degustacji wina i przekąsek w większym gronie znajomych.


campo, restauracja
campo, restauracja

Całość projektu charakteryzuje ogromna dbałość o detale – widoczna zarówno w serwowanych daniach, obsłudze, jak i w sposobie wykończenia mebli oraz doborze wyposażenia, z którego większość (żyrandole, stoły, stoliki, pomocniki kelnerskie) została zaprojektowana i wykonana przez lokalnych rzemieślników specjalnie dla Campo.


campo, restauracja

Detale odgrywają także ważną rolę w identyfikacji wizualnej lokalu. Karty menu, podkładki na sztućce czy uniformy obsługi, wykorzystując charakterystyczne we wnętrzu naturalne materiały takie jak drewno, mosiądz i skóra, podkreślają prostotę i naturalność całego konceptu.


campo, restauracja
campo, restauracja

CAMPO Modern Grill

Projekt wnętrz: BUCK.STUDIO

Powierzchnia: 210 m2

Lokalizacja: Wrocław

Realizacja: 2016

Zdjęcia: PION Basia Kuligowska, Przemysław Nieciecki

źródło: materiały BUCK.STUDIO


Sprawdź również: Zachodni Brzeg w Warszawie


campo, win awards

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!