Geometrycznie i stylowo w M15

Geometrycznie i stylowo w M15

Budynek restauracji M15 zlokalizowany jest przy łazienkach północnych Sopotu. Drewniany pawilon znajduje się w ustronnym miejscu tuż przy plaży, w bezpośrednim kontakcie z zieloną otuliną drzew i wydmowych roślin. Z wnętrz zabarwionych głębokim granatem i jasnym odcieniem pudru można podziwiać brzeg Bałtyku.


Dzięki wysokim, otwartym witrynom otoczenie wkrada się do wnętrza lokalu. Założeniem projektu było stworzenie miejsca przyjaznego rodzinie a jednocześnie będącego wyrafinowaną restauracją i koktajl barem w porze nocnej.


restauracja w Sopocie
restauracja w Sopocie
restauracja w Sopocie

Jednym z głównych elementów definiujących przestrzeń jest bar. Obudowa została zaprojektowana z drewnianych, dwubarwnych szczebli w kolorach jasnego pudru i głębokiego granatu. Kolejne elementy wnętrza podporządkowane są rytmowi dwóch odcieni a przełamują je elementy mosiężne nadające restauracji charakteru. Krzesła, tkaniny, ściany konsekwentnie dobrano w odpowiedniej barwie. Linię wnętrza podkreślają autorskie meble: welurowa ława, duży stół barowy, podwieszane półki na alkohol czy charakterystyczny regał oddzielający jadalnię od mniej formalnej, kawowej części z kanapami i pufami.


restauracja w Sopocie
restauracja w Sopocie

Szereg pasów w dwóch kolorach tworzy gradient. We wnętrzu dominuje geometryczna powtarzalność. Obły wysoki stół współgra z regałem, oparciem kanapy, kształtem półek. Ta smaczna kompozycja kształtów sprawia, że wnętrze jest spójne i klasyczne w wyrazie. Dla letnich klientów dostępny jest także spory taras z fontanną i strefą odpoczynku.


restauracja w Sopocie
restauracja w Sopocie
restauracja w Sopocie

M15 specjalizuje się w nowoczesnej kuchni polskiej według autorskich przepisów szefa Adama Gabryszaka. Karta układana jest w zgodzie z dostępnością w danym sezonie ekologicznych i regionalnych produktów. Co ważne autorska kuchnia podawana jest na niebywale urodziwej cętkowanej zastawie, dobranej indywidualnie do każdej z potraw.


restauracja w Sopocie
restauracja w Sopocie
restauracja w Sopocie

Restauracja M15

Projekt: Studio TURBO

Współpraca: Bartosz Kisiel

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Sopot

Zdjęcia: foto&mohito

Sprawdź również: Studio Turbo o makaronie w Gdyni


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!