Meble biurowe są postrzegane i przedstawiane, jako anonimowe, sticte funkcjonalne bryły wypełniające odczłowieczone wnętrza biur. Chcąc odczarować ten sposób obrazowania, na styku projektant-fotograf, powstał pomysł na surrealistyczną inscenizację.
Zatrzymane momenty i nieoczywiste plany mają przenieść uwagę obserwatora z funkcjonalnego aspektu mebla, na jego rzeźbiarską bryłę.
Kadry, których granice wyznacza monokolorystyczna apla tła, odcinająca zastaną sytuację od standardowego kontekstu- chaosu przestrzeni biurowej.
Niecodzienność tego podejścia polega na tym, że rzadko widzimy we współczesnej fotografii produktu obecność poetyki i swobodnej narracji. Pomysłodawcy chcieli wypełnić tę lukę i w świeży sposób przedstawić dający przestrzeń do interpretacji i snucia domysłów obraz, zamiast dosłowności. Projektant zazwyczaj po etapie wdrożenia nie ma wpływu na sposób przedstawienia swojego produktu. Dlatego tym ciekawsza wydawała się pokusa zrobienia projektu umożliwiającego wpuszczenie widza w holistyczną historię od bryły mebla po wizualną opowieść o nim.
Projektanci z przymrużeniem oka traktują przestrzeń biurową, w której meble występują w zaskakującej konwencji.
Projekt: Piotr Kuchciński i Wiktoria Lenart,
Zdjęcia: Bartek Sadowski.
Set design: Wiktoria Lenart
Sesja dotyczy kolekcji mebli biurowych PLUS dla Mebli BALMA.
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Otwarte przestrzenie biurowe są faktem. Ze wszystkimi wynikającymi z nich konsekwencjami....
czytajZapewne większość z nas słysząc słowo „grzejnik”, oczami wyobraźni widzi...
czytajNa rynku pojawił się niedawno rewolucyjny koncept naczyń, które urzekają...
czytajKolor roku 2022 już wybrany! Poznaj go!
czytaj
Ilość komentarzy: 0