Romantyczne szafy Giusti Portos

Romantyczne szafy Giusti Portos

Firma Giusti Portos to specjalista od romantycznego nastroju. Łoża z kunsztownie pikowanymi zagłowiami, finezyjne kanapy, artystyczne komody na giętych nóżkach i wreszcie one – ręcznie malowane szafy – to tylko próbka możliwości włoskiego producenta. 

Giusti Portos to producent, którego styl jest wyraźnie zdefiniowany. Kluczem do estetyki mebli włoskiej firmy są niewątpliwie: finezja i delikatność, wysmakowanie formy, szlachetność materiału oraz precyzja wykończenia. Kanapy Giusti Portos z oparciami jak rozchylone kwiaty to prawdziwa poezja formy, łoża z zagłowiami wysadzanymi kryształami Swarovskiego zmienią każdą sypialnię w romantyczny buduar, a fikuśne toaletki mogą być stylistycznym kontrapunktem wnętrza utrzymanego w estetyce nowoczesnej.  

Jednak najbardziej artystycznym elementem oferty włoskiego producenta – dosłownie i w przenośni – są nowe szafy z kolekcji Liberty. Każda z siedmiu szaf  dostępnych w serii jest niezwykła, wszystkie razem robią wrażenie wprost piorunujące. Szafy wykonane są z litego drewna, ręcznie malowane i dekorowane przez artystę-plastyka zatrudnionego w fabryce w Pontedra (rejon Toskanii). W stylistyce szaf wpływy klasyczne przenikają się z estetyką glamour tworząc mieszankę elegancką i kunsztowną w odbiorze.

W kolekcji Liberty firmy Giusti Portos dostępne są szafy dwu-, trzy- oraz czterodrzwiowe. Szafy dwudrzwiowe (modele ze zdjęć 3, 5 oraz 6) mają  szerokość 170 cm,wysokość 215 cm i  szerokość 70 cm. Dostępne są w 3 rodzajach wykończenia: z ręcznie malowanym dekorem o nazwie Aurora w wersji ciemnej i jasnej, przedstawiającym twarze o klasycznych greckich rysach (szafy nr 3 i 5) oraz wersja bez dekoru (foto nr 6) o fakturze przecieranej  srebrem zapewniającej  efekt eleganckiego postarzenia. Szafy dwudrzwiowe standardowo wyposażone są w: 4 szuflady,  reling oraz lustro.

Szafy trzydrzwiowe z serii Liberty mają wymiary: 200 cm (szerokość),  230 cm (wysokość) oraz 70 cm (głębokość). Standardowym wyposażeniem szafy trzydrzwiowej są 2 szuflady, 4 półki, 3 relingi oraz lustro. W modelu nr 1 charakterystyczną cechą jest to, że cokół dolny i górny oraz dwie przednie nóżki pokryte są warstwą srebra, zaś model numer 4 zdobiony jest stylizowanym malowidłem (dekor Crepuscolo).

Największe gabarytowo szafy w kolekcji Liberty to szafy 4-drzwiowe. Reprezentują je modele nr 2 i 7 o  szerokości  246 cm, wysokości 230 cm i głębokości 70 cm.  Front szafy nr 2 dekorowany jest wzorem Aurora w wersji jasnej, zaś monumentalna w wyrazie szafa nr 7 ozdobiona jest wizerunkiem kobiecego profilu  (dekor Cammeo) i dużymi ozdobnymi chwostami. Standardowym wyposażeniem szaf czterodrzwiowych są: 3 szuflady, 4 półki, 3 relingi oraz lustro.

W salonie firmy Galeria Wnętrz, dystrybutora marki Giusti Portos, można zobaczyć przekrój oferty włoskiego producenta. Wkrótce także na ekspozycji dostępne będą szafy z kolekcji Liberty.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!