Klasyczne wnętrze według pracowni MGN

Klasyczne wnętrze według pracowni MGN

Szlachetne materiały, proste formy mebli, stonowana kolorystyka – oto przepis na wnętrze, które nieprędko wyjdzie z mody i zawsze będzie wyglądało elegancko. Projekt dla inwestorów kochających podróże wykonała Małgorzata Górska - Niwińska z Pracowni architektonicznej MGN.


Odwiedzając liczne hotele w czasie podróży, inwestorzy zaobserwowali, że im solidniejsze wykończenie, tym wnętrza prezentują się bardziej okazale. Postanowili więc w podobny sposób wyposażyc swoje mieszkanie. Nie chcąc jednak popełnić kosztownych błędów aranżacyjnych, zwrócili się o poradę do architekta wnętrz.


klasyczne wnetrza
klasyczne wnetrza
klasyczne wnetrza

Projektantka zasugerowała zmianę zastanego układu mieszkania. Deweloper przewidział bowiem korytarz o powierzchni nieproporcjonalnie dużej w stosunku do sąsiednich pomieszczeń. Postanowiono pomniejszyć rozmiary korytarza na rzecz dodatkowego miejsca na garderobę, WC oraz drugą łazienkę z kabiną prysznicową.


wc, klasyka

Głównym założeniem projektu było wykreowanie wnętrza ponadczasowego, które nie powinno się znudzić przez wiele lat. Postawiono na klasykę - stonowaną kolorystykę i proste, pozbawione ekstrawagancji meble dobrej jakości. Do wykończenia ścian i podłóg użyto kamienia oraz drewna – materiałów trwałych, które pięknie się starzeją.klasyka we wnetrzach

W salonie dominuje szaro-biała kolorystyka. Takie barwy mają ściany, zasłony oraz obicia sofy i krzeseł. Wnętrze nie wydaje się jednak chłodne, co jest zasługą ocieplającego aranżację drewna. Przepastna narożna kanapa to wymarzone miejsce do błogiego wypoczynku. Na ścianach – pamiątkowe grafiki z podróży.


klasyka we wnetrzach

Gospodarzom zależało na stworzeniu miejsca do przyjmowania gości. Przy dużym stole, po rozłożeniu może zasiąść dwanaście osób. Jego blat dobrze oświetlają dwie lampy ze złotym środkiem, od którego efektownie odbija się światło. Za ścianą, wyłożoną płytą fornirowaną z pięknie usłojonym drewnem orzechowym, kryje się garderoba wygospodarowana z wielkiego pierwotnie korytarza.


klasyka we wnetrzach

Otwarta kuchnia z szafkami o gładkich frontach zlewa się z tłem ściany, nie dominując w strefie dziennej. Od strony strefy wypoczynkowej oddziela ją ścianka, na której powieszono telewizor. Zabudowa kuchenna z wyspą oraz szafkami dolnymi i dwoma rzędami górnych, zakończonych po bokach wysokimi słupkami, zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Blaty i okładzina ściany wykonane są z granitu.


klasyka we wnetrzach
klasyka we wnetrzach

W sypialni, ścianę za tapicerowanym wezgłowiem łóżka zdobi tapeta w delikatny, geometryczny wzór oraz płyta fornirowana orzechem. Przy bokach łóżka zwisają niewielkie lampy sufitowe. W nieproporcjonalnie długim pomieszczeniu wystarczyło miejsca na pojemne szafy, którymi zabudowano duże fragmenty dwóch ścian. 


klasyka we wnetrzach
klasyka we wnetrzach

Do wykończenia łazienki użyto również szlachetnych materiałów. Ściany i podłogę wyłożono marmurem. Szafkę i obudowę wanny wykonano z płyty meblowej fornirowanej drewnem orzechowym, które dodaje przytulności wnętrzu.


klasyka we wnetrzach

W drugiej łazience, powiększonej kosztem przedpokoju uwagę zwraca bardzo dekoracyjna cyprysowa mozaika. Pozostałe części ścian i podłogę wyłożono dużymi płytkami gresu w szarym kolorze. W tym samym odcieniu jest blat, na którym osadzono umywalkę.


klasyka we wnetrzach

Klasyczne wnętrze

Projekt wnętrz: Pracownia architektoniczna MGN

Realizacja: 2017

Zdjęcia: Pracownia architektoniczna MGN

klasyka we wnetrzach

Sprawdź także: Wnętrze przytulne, wygodne i eleganckie


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!