Kamień w architekturze na targach STONE

Kamień w architekturze na targach STONE

W dniach 22-25 listopada odbędą się Targi STONE. Międzynarodowy charakter wydarzenia, ekspozycje kamieni naturalnych z całego świata i spotkania z dostawcami przyciągną do Poznania architektów, inwestorów oraz projektantów wnętrz z całego świata.


Tegoroczne targi zajmą aż cztery pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich. Blisko 200 firm zaprezentuje wiele rodzajów kamienia naturalnego. Na stoiskach zobaczyć będzie można bloki, slaby, płyty a także płytki, rzeźby, kominki czy fontanny. Oprócz tego elementy wykończeniowe z kamienia: posadzki, parapety, schody i podłogi.


kamien, targi stone 2017, poznan

Targi STONE będą miejscem inspiracji zastosowania naturalnego kamienia we współczesnej architekturze.

Kamień naturalny jest niepowtarzalny, ekologiczny, ma najniższą energochłonność spośród wszystkich innych materiałów naturalnych. Jego zastosowanie jest wszechstronne. Z obecnymi na targach dostawcami kamienia będzie można ustalić na miejscu warunki współpracy a nawet kupić przywiezione z Włoch, Chin oraz z południa Polski wystawione na targach ekspozycje.

Kamień w sztuce

Na STONE pokazane zostaną efekty pracy studentów biorących udział w Międzynarodowym Sympozjum Rzeźby w Kamieniu zatytułowanym INITIUM. Poza tym, ogłoszone zostaną wyniki 11. edycji Konkursu Kamień 2017 i najlepsze realizacje kamieniarskie w kategoriach: Kamień w obiektach architektonicznych, Nagrobek oraz Elementy architektoniczne, rzeźba, wnętrza. Na czas targów zaplanowana została również wystawa Projektowanie w Kamieniu 2010-2017 – retrospekcja. Zobaczyć będzie na niej można najlepsze prototypy prac, które powstały dzięki programowi edukacyjnemu wśród studentów szkół artystycznych z całej Polski. Do tej pory prace były eksponowane na wydarzeniach targowych – poznańskich STONE, BUDMIE, Arenie Design oraz norymberskim Stone+Tec’u. Równie interesująco zapowiada się wystawa Kolory kamieniarstwa 1956 – 1989. Ponad 50 eksponatów stworzy unikalną historię reklamy w czasopismach kamieniarskich, ukazując zmiany w trendach i pomysłowość ówczesnych grafików.

Mistrz w ręcznej obróbce kamienia

Po raz pierwszy na targach STONE odbędą się Mistrzostwa Polski w Ręcznej Obróbce Kamienia. W trakcie dwóch dni mistrzostw śmiałkowie wykonają detal architektoniczny na podstawie rysunku technicznego, prace liternicze oraz płaskorzeźbę lub rzeźbę. Uczestnicy konkursu poddadzą obróbce ręcznej blok o wymiarach 40x40x40, a materiałem do pracy będzie wapień pińczowski. Ten polski kamień naturalny jest eksploatowany od X wieku. Jego cechy fizyczne sprawiają, że jest materiałem wielkiej tradycji w kamieniarstwie i rzeźbiarstwie.

Złoty Medal Targów STONE

Na targach zostaną wręczone nagrody ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Poznańskich w konkursie, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne produkty. 

Więcej informacji o targach na stronie organizatora.


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!