Polacy zdobyli nagrodę specjalną Fundacji We Are Water w międzynarodowym konkursie Roca - jumpthegap

Polacy zdobyli nagrodę specjalną Fundacji We Are Water w międzynarodowym konkursie Roca - jumpthegap

Michał Hondo i Kinga Grzybowska, młodzi polscy projektanci, otrzymali nagrodę specjalną Fundacji We Are Water, w tegorocznej, siódmej już, edycji międzynarodowego konkursu Roca – jumpthegap. Sukces zapewnił im projekt Delta.


Projekt Michała Hondo i Kingi Grzybowskiej był jednym z dwunastu finałowych prac. Warto podkreślić, że wśród finalistów znalazły się aż trzy projekty opracowane z udziałem Polaków: w kategorii studentów wyróżniona została Zuzanna Wilkarska, o nagrodę specjalną Fundacji We Are Water ubiegali się jeszcze Aleks Cicha i Charles Chambers, autorzy projektu Biounit.

Ogłoszenie wyników nastąpiło 17. października br. w Disseny Hub w Barcelonie. Wyboru zwycięzców dokonało jury, w skład którego weszli wybitni przedstawiciele świata architektury i wzornictwa, z przewodniczącym Patrikiem Schumacherem, dyrektorem Zaha Hadid Architects.


konkurs architektoniczny,
konkurs architektoniczny,

Zwycięskie projekty siódmej edycji jumpthegap to:

W kategorii profesjonalistów – Panacea (Mohammadrez Shahmohammadi, Iran)


jumpthegap

W kategorii studentów – Lambda (Denis Lara Molina, Hiszpania).


jumpthegap 2017

Nagroda specjalna We Are Water – Delta (Michał Hondo i Kinga Grzybowska, Polska)


jumpthegap 2017

Zaprojektowana przez polskich projektantów Delta jest niekonwencjonalnym, innowacujnym rozwiązaniem, w którym prysznic z rozsuwanymi ekranami zintegrowany jest z osuszaczem powietrza, który przekształca parę wodną w wodę, która może być użyta później. Przyznając nagrodę w wysokości 6 000 euro, jury doceniło możliwość łatwej adaptacji projektu do każdej przestrzeni łazienkowej oraz szczególną troskę o wodę, która jest najcenniejszym zasobem jakim dysponujemy.


jumpthegap 2017

Głównym celem konkursu jest wspieranie młodych, utalentowanych designerów z całego świata i pomoc w zdobyciu międzynarodowego uznania. Tegoroczna edycja jumpthegap zbiega się z obchodami setnej rocznicy powstania firmy Roca. W tym roku znacznie wzrosła wartość nagród, w każdej kategorii (dla profesjonalistów i studentów) wyniosła 10 000 euro. Fundacja We are Water ufundowała nagrodę specjalną o wartości 6 000 euro


źródło: materiały prasowe Roca

źródło: materiały prasowe Roca

Sprawdź pozostałe konkursy na naszej stronie


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!