Apartament Radosna

Apartament Radosna


Jak spełnić wymagania inwestora, który oczekuje maksymalnego wykorzystania metrażu do funkcji przechowywania, bez utraty wolnej przestrzeni? Pracownia projektowa RG STUDIO Robert Gruszewski stanęła przed wyzwaniem stworzenia funkcjonalnego miejsca do życia na niewielkiej powierzchni użytkowej. 

 

Jak tego dokonać, by dodatkowo uniknąć wrażenia nagromadzenia form? Jedyną odpowiedzią na te niełatwe pytania było stworzenie spójnej zabudowy meblowej. 


czarna kuchnia, zabudowana kuchnia

Główną dominantą we wnętrzu jest kuchnia oraz zabudowa telewizyjna w salonie, która pełni dodatkowo funkcje związane z przechowywaniem. Formę różnicuje jedynie wypełnienie wnęki telewizyjnej drewnem jesionowym.

Od strony korytarza zabudowa pełni funkcje związanie z przechowywaniem butów, kurtek i płaszczy. W formę wprowadzono wypełnioną drewnem jesionowym wnękę, która tworzy siedzisko. Dodatkowo w tylnej ściance zamontowano lustro. Fronty tych form zostały pokryte lakierem matowym w kolorze czarnym oraz dodatkowo wykończone powłoką pochłaniającą promienie świetlne. Sposób ten wzmaga efekt powierzchni matowej i w dotyku daje efekt soft touch. 


czarna kuchnia, zabudowana kuchnia

Ścianę korytarza i kuchni pokryto farbą tablicową. W połączeniu z czarną zabudową kuchenną oraz telewizyjną tworzy ona jednolitą płaszczyznę. Dzięki temu zabiegowi scalono kilka planów na powierzchni, w której mieści się zarówno kuchnia, jadalnia jak i salon. Brak zróżnicowanych plam kolorystycznych z perspektywy salonu pozwolił na optyczne powiększenie przestrzeni.


drewniana kuchnia

Kontrastujące ze sobą dwie części kuchni tworzą estetyczną całość. Część z blatem roboczym w ciemnej kolorystyce połączono z wysoką zabudową meblową, której fronty pokryto fornirem jesionowym. Wysoka zabudowa kuchenna płynnie przechodzi w strefę jadalni, której ściana została pokryta profilami drewnianymi o dwóch rozmiarach. Ułożono je w pionie naprzemiennie, co dało dodatkowy efekt przestrzenny. Od strony jadalni, w boku wysokiej zabudowy kuchennej zaprojektowano wnękę pełniącą funkcję podręcznej biblioteczki.


drewniana kuchnia

Przesuwne drzwi do łazienki wykonano ze starych desek i oprawiono w stalową ramę. Łazienka utrzymana jest w podobnej kolorystyce co zabudowy meblowe w salonie. Wykorzystano tu grafitowy gres z wyrazistą strukturą oraz elementy drewniane. Lustro rozpięte od szafki umywalkowej do sufitu sprawia, że niewielka przestrzeń łazienki nabiera oddechu.


łazienka
łazienka
łazienka

Sypialnia nawiązuje do pozostałych przestrzeni. Ścianę w niej wykonano z tych samych profili drewnianych, których użyto w jadalni. Dodatkowo wprowadzono wysoką zabudowę pełniącą funkcję garderoby. Czysta biała forma w spójny sposób koresponduje z rozrzeźbioną ścianą drewnianą.


sypialnia, drewno, jasna
sypialnia, drewno, jasna
sypialnia, drewno, jasna

Apartament Radosna

Projekt wnętrz: Powierzchnia: RG STUDIO Robert Gruszewski

Powierzchnia: 50 m2

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Kępno

Zdjęcia: Powiększenie Pracownia Fotografii Wanda Parzonka 

apartament radosna

Sprawdź również: Ucieczka od miejskiego zgiełku


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!