Aquapresura w łazience

Aquapresura w łazience

Na rynku pojawił się korzystny dla zdrowia sposób zastosowania wody - Aquapresura. Innowacyjna forma opiera się na zasadach tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM).

 

Forma ta wykorzystuje specjalne dysze do masażu napiętych mięśni, a w szczególności do stymulowania punktów akupunktury i meridianów. To rozwiązanie, które nazwano aquapresurą, jest inspirowane sprawdzoną i przetestowaną metodą akupresury w tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM). W prosty i oszczędzający czas sposób masaże wodne mogą stać się częścią naszego życia codziennego. W ramach prozdrowotnego stylu życia mogą przyczynić się do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

aquapresura

Żywioł wody zawsze odgrywa ważną rolę w holistycznych filozofiach zdrowia, niezależnie od tego, czy jest to ajurweda, terapia Kneippa czy tradycyjna medycyna chińska. Świadomość różnorodnych pozytywnych wpływów wody stanowiła punkt wyjścia do opracowywania innowacyjnych zastosowań. Elektroniczne rozwiązania systemowe, takie jak Vertical Shower, Comfort Shower, Horizontal Shower, Sensory Sky czy FootBath opierają się więc na ważnych spostrzeżeniach dotyczących nauk Kneippa czy hydroterapii. Podczas gdy hydroterapia według Kneippa oparta jest głównie na stymulującym wpływie zmian temperatury (gorąca/zimna), aquapresura wykorzystuje również ciśnienie wody w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.


aquapresura

Aquapresura opiera się na zasadach akupresury, wypróbowanej i przetestowanej metody stosowanej w tradycyjnej medycynie chińskiej. Podczas gdy w akupresurze stosuje się bodziec manualny za pomocą palców, dłoni czy łokci, w aquapresurze osiąga się efekt za pomocą wody – z tą zaletą, że dzięki odpowiednim dyszom zabieg można wykonać samodzielnie i bez wysiłku w każdej chwili w domu. Podczas gdy WaterCurve obejmuje szyję i ramiona, WaterFan zapewnia masaż piersiowego odcinka kręgosłupa bądź lędźwiowego. Dzięki regulacji wysokości dysze masujące mogą być odpowiednio dopasowane do wzrostu danej osoby. Dysze charakteryzują się specjalnym trybem przepływu: woda rozdmuchuje się na wiele małych cząsteczek. Przynosi efekt głębokiego masażu, a jednocześnie jest miękka i delikatna dla skóry. Ciśnienie wody można zmieniać, zgodnie z pożądanym efektem. 


źródło: materiały prasowe Dornbracht


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!