Przytulny, wygodny i elegancki

Przytulny, wygodny i elegancki

Mieszkanie w subtelnej, skandynawskiej kolorystyce to wspólne dzieło TWORZYWO studio i Pauliny Kałużnej. We wnętrzach dominują błękity, miodowa żółć połączona z czarnymi detalami i bielą oraz ciepłe drewno.


95-metrowe mieszkanie jest ciepłe, przytulne i eleganckie. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, którzy są obywatelami Kanady, ważnym punktem projektu stało się naturalne drewno. 


przytulne mieszkanie, drewno w salonie

Drewno na podłodze, ścianie i suficie wraz z przykuwającymi wzrok meblami tworzą spokojną przystań w oceanie miasta. Wnętrze apartamentu konstrastuje z widokiem za oknem. Wystarczy przekroczyć próg, by zmienić chwilowo tempo życia.


drewno w mieszkaniu, przytulny apartament

Projektanci zadbali, aby zastosowane materiały były wysokiej jakości. Szlachetne kamienne blaty, dębowe podłogi i fornirowane fronty mebli do zabudowy oraz włoskie płytki najwyższej jakości dodają wnetrzu elegancji. Całość dopełniają szczegóły takie jak wielkość płytek (w kuchni zastosowano płytki o wymiarze 180x60cm), ich faktura i kolor.


kuchnia
kuchnia
jadalnia

Kuchnię oddzielono od części wypoczynkowej  jadalnią. Klimatyczy biokominek w zabudowie pełni tutaj fukcję zarówno użytkową jak i dekoracyjną. Zaprasza jednocześnie do salonu z miękkimi i wygodnymi fotelami. W atmosferze spokoju można poczytać tutaj książkę lub delektować się winem schłodzonym w specjalnej lodówce. Siłę oświetlenia w pomieszczeniu kontrolują elektronicznie sterowane zasłony.


salon
przytulny apartament
przytulny apartament

W celu zachowania spójności estetycznej projektanci postawili sobie za cel ukrycie wszystkich elementów instalacji. Dlatego klimatyzatory zostały ukryte w zabudowie meblowej i w sufitach podwieszanych.


salon
sypialnia

Zarówno w salonie jak i sypialni uwagę zwracają olbrzymie okna. Dzięki nim do wnętrza dostaje się dużo światła dziennego. Grube, długie zasłony wraz z lampami pomagają zmienić nastrój zgodnie z wolą domowników.


sypialnia
sypialnia

Małe SPA z prysznicem z biczami wodnymi i sauna pozwalają poczuć się wspaniale we własnym mieszkaniu.


łazienka

Projekt wnętrz:  TWORZYWO studio i Paulina Kałużna 

Powierzchnia: 95 m2

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Łódź

Zdjęcia: Jacek Gadaj


Sprawdź również: Apartament dla wymagających


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!