AkzoNobel prezentuje Kolor Roku Dulux 2018

AkzoNobel prezentuje Kolor Roku Dulux 2018

Zgodnie z tradycją, już piętnasty rok z rzędu, Globalne Centrum Estetyczne AkzoNobel zaprosiło do współpracy ekspertów, którzy opracowywali trendy kolorystyczne, które obowiązywać będą w kolejnym roku. Kolorem Roku Dulux 2018 został wybrany Różowy a brąz. Jego polska premiera miała miejsce podczas specjalnego wykładu Heleen van Gent, Dyrektor Artystycznej Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel, podczas Łódź Design Festival.


Różowy a brąz to subtelny i ciepły odcień różu, który nawiązuje do naturalnego drewna oraz skóry i łączy komfort oraz lekkość. Kolor ten doskonale odpowiada na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy pragną wyciszenia oraz stworzenia przytulnego otoczenia w domu.

Badanie mające na celu wyłonienie kolejnego Koloru Roku zostało przeprowadzone już piętnasty rok z rzędu. Nad jego wynikami pracował zespół specjalistów z Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel oraz grupa jedenastu niezależnych ekspertów z całego świata z takich dziedzin, jak innowacje, nowe technologie, architektura czy biophilic design. Wnioski z ich prac wykazały, że konsumenci dążą do przebywania w miejscach, w których mogą odpocząć od codziennego pędu, wyciszyć się, uciec od zgiełku miasta i zregenerować siły.Kolor roku 2018 Dulux, Różowy a brąz

Wnioski ze szczegółowych badań trendów społecznych, ekonomicznych jak również designerskich, potwierdzają, że obecny świat to czas nieprzewidywalnych zdarzeń oraz prawie nieograniczonego dostępu do informacji, większego niż kiedykolwiek wcześniej. Właśnie dlatego nadszedł moment, w którym konsumenci tak bardzo cenią komfort w swoich domach. Przytulny Dom to nadrzędny trend wyróżniony przez Dulux w tym roku. Wynika on nie tylko z przemian społecznych, ale też odzwierciedla podejście marki do aranżacji wnętrz. Kolor pełni bowiem nie tylko funkcje estetyczne, ale ma też za zadanie tworzyć przyjazne otoczenie, które pozwala na osiągnięcie równowagi.

W palecie trendów kolorystycznych na 2018 rok dominują łagodne, szaro-różowe tonacje Koloru Roku Różowy a brąz, które przechodzą w śmiałe atramentowe i fioletowe odcienie. Podstawą do jej stworzenia była inspiracja ciepłem naturalnego drewna - ciepła, którego poszukują klienci w nieprzewidywalnych czasach ciągłych zmian. Mający uspakajające oraz regenerujące właściwości Kolor Roku 2018 świetnie współgra z delikatnymi w dotyku tkaninami, miedzią i marmurem, tworząc harmonijne wnętrza.


kolor roku 2018 Dulux, Różowy a brąz

W związku z tym, że Przytulny Dom może oznaczać dla każdego z konsumentów coś innego, przygotowane zostały również trzy palety wspierające, które uzupełniają Różowy a brąz, balansując od delikatniejszych do głębszych i mocniejszych odcieni. W towarzystwie każdej z nich Kolor Roku 2018 nabiera innego wyrazu – wydobywają one jego głębię, tonują go lub sprawiają, że dominuje we wnętrzu. Dominujący odcień palety wynika z różnych trendów.

Pierwszym z nich jest Wygodny dom, za którego drzwiami zostaje zgiełk codziennego życia. Jest przestrzenią, która daje schronienie, w której można odzyskać energię oraz naładować wewnętrzne akumulatory. Wygodny dom łączy w sobie ciepłe drewno, skórę, jedwab i miękki welur, tworząc miejsce, w które można wsiąknąć i się w nim zatopić. Bogate wnętrza nęcą nasyconymi kolorami, a materiały aż proszą się o dotyk. Sprzęty i przedmioty to przykład unikatowego, ręcznego rzemiosła. Paleta Wygodnego domu otula jak koc i sprawia, że można odpocząć. Znaleźć w niej można relaksujące i ciepłe odcienie gliny i różu, które wyciszają myśli i koją zmysły. Idealnie współgra ona z typem osobowości o ciepłym usposobieniu, która ogranicza do minimum korzystanie z nowych technologii, ceni naturalne elementy w swoim wnętrzu oraz dąży do równowagi względów estetycznych oraz praktycznych podczas wyborów dotyczących wystroju wnętrz.

Kolejny z trendów to Gościnny dom, czyli przytulne miejsce, które daje bezpieczeństwo. Komfort i wygoda to jego nadrzędne cechy. Po wnętrzu swobodnie rozchodzi się naturalne światło - kompozycję dopełniają bawełna i len. W tak bezpretensjonalnej, subtelnej aranżacji każdy szczegół znajduje uzasadnienie. Paleta Gościnnego domu podbije serca tych, którzy pragną być blisko rodziny i przyjaciół. Zimne refleksy błękitu przemówią do domowników trzeźwo patrzących na świat, podczas gdy beztroskie, neutralne odcienie oraz morska zieleń będą odpowiedzią dla szukających ciepła i głębszych relacji.

Ostatni z trendów to Radosny dom, który tworzy inspirującą i ożywiającą zmysły przestrzeń. Energia Radosnego domu przejawia się poprzez żywe kolory. Żółte i złote refleksy zieleni pobudzają umysł oraz pomagają w pielęgnowaniu pozytywnego, kreatywnego stosunku do życia. Dobrze przemyślane zastosowanie tych kolorów pozwala na tworzenie różnych stref, nawet w mniejszych przestrzeniach. Doskonale odpowiada na potrzeby osób beztroskich, ciekawych świata i przygód, łatwo dostosowujących się do nowych warunków.

Polska premiera Koloru Roku Dulux 2018 miała miejsce 5 października, podczas Łódź Design Festival, największego w Europie Środkowo-Wschodniej spotkania poświęconego projektowaniu. Co roku gromadzi ono kilkadziesiąt tysięcy osób związanych z designem. AkzoNobel był jednym z głównych sponsorów tegorocznej edycji.


kolor roku 2018 Dulux, Różowy a brąz

źródło: materiały prasowe AkzoNobel


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!