LG poszerza gamę inteligentnych urządzeń z Google Assistant

LG poszerza gamę inteligentnych urządzeń z Google Assistant

Firma LG Electronics ogłosiła właśnie, że już 87 jej inteligentnych urządzeń AGD z łączem WiFi jest kompatybilna z usługą Google Assistant. Jako marka silnie zaangażowana w prace nad przyszłościowymi, otwartymi platformami internetu rzeczy (IoT), LG dostarcza klientom szeroki wybór pralek, suszarek do ubrań, lodówek, piekarników, zmywarek, odkurzaczy i oczyszczaczy powietrza, które można obsługiwać za pomocą głośnika Google Home lub smartfona z systemem Android bądź iOS.

 

Firma LG zapewnia obecnie najszerszy w branży wybór inteligentnych urządzeń AGD. Oferowane produkty pozwalają konsumentom sterować sprzętem podłączonym do domowej sieci, korzystając z udogodnień opartych na nowoczesnej łączności. Tegoroczne inteligentne urządzenia AGD od LG ponadto udoskonalono o kompatybilność z usługą Google Assistant.

Sterowanie głosowe z usługą Google Assistant

Usługa Google Assistant pozwala użytkownikom inteligentnego sprzętu AGD firmy LG sterować urządzeniami za pomocą prostych komend głosowych. Wypowiadając polecenia do mikrofonu smartfona lub głośnika Google Home, można np. sprawdzić czas pozostały do końca cyklu prania, włączyć w lodówce funkcję wytwarzania lodu, wyłączyć piekarnik, ustawić temperaturę w klimatyzatorze, a za pośrednictwem oczyszczacza nawet sprawdzić jakość powietrza w domu. Usługa Assistant w głośniku Google Home potrafi rozpoznawać głosy różnych osób, dzięki czemu reaguje na komendy poszczególnych domowników.


LG, google assistant

Łatwa konfiguracja z aplikacją LG SmartThinQ

Bezpłatna aplikacja LG SmartThinQ, dostępna na smartfony z systemem Android lub iOS, pozwala na łatwe i wygodne konfigurowanie i zarządzanie sprzętem AGD. Dzięki prostemu w obsłudze oprogramowaniu użytkownicy mogą zdalnie obsługiwać urządzenia, np. podczas powrotu z pracy włączyć piekarnik lub ćwicząc na sali gimnastycznej, sprawdzić czas pozostały do końca cyklu prania.

Funkcje, które się „uczą”
Aplikacja LG SmartThinQ uczy się zachowań użytkownika – zapamiętuje jak obsługiwane są urządzenia AGD, dzięki czemu jest w stanie przewidzieć potrzeby domowników i zapewnić im jeszcze większą wygodę. Im częściej użytkownik korzysta z funkcji SMART urządzeń LG, tym szybciej rośnie poziom ich inteligencji. W związku z tym, że urządzenia LG „uczą się” podczas swojej pracy, są w stanie interpretować zachowania użytkownika oraz inne dane, dzięki którym później mogą na czas przypomnieć o zamówieniu filtrów do lodówki czy usunięciu osadu z suszarki do ubrań – wszystko to za pośrednictwem aplikacji LG SmartThinQ.

Firma LG opracowała rozwiązania pozwalające na łatwe i efektywne korzystanie z łącza Wi-Fi, w które zostały wyposażone niemal wszystkie nasze urządzenia AGD z oferty na rok 2017. Dążąc do zaspokojenia potrzeb użytkowników inteligentnych urządzeń domowych, firma LG współpracuje w ramach Otwartego Partnerstwa zarówno z Google, jak i z innymi firmami, takimi jak Amazon.


źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!