Jak tropikalny trend zmienił wnętrza?

Jak tropikalny trend zmienił wnętrza?

Liście palm na printach i żywe monstery królują we wnętrzach od początku roku. Trend powstał w opozycji do skandynawskich, pełnych bieli wnętrz. Jest też uzupełnieniem mody na hodowanie w mieszkaniach dużej ilości żywych roślin, wśród których zdecydowanie królują gatunki o spektakularnych i charakterystycznych liściach. Połączenie energetycznych barw i wzorów doskonale przełamuje klimat nawet nieskazitelnie jasnych, monochromatycznych domów. Wydaje się, że tropikalne zielenie nie są chwilowym trendem.


Ich obecność w domach pociągnęła za sobą już kolejne zmiany przywracając do łask m.in. makramowe kwietniki, wzmacniając modę na złote dodatki czy zapraszając na salony ananasa. Tropikalne motywy są jednym z najmocniejszych trendów wnętrzarskich w tym roku. Żywe, soczyste kolory oddające egzotyczne klimaty, dla wielu są przedłużeniem wakacji, dla innych przełamaniem minimalistycznego, skandynawskiego trendu w urządzaniu wnętrz, który przez kilka lat zdominował tysiące domów. Moda na mało wymagające sukulenty i kaktusy przeminęła wraz z nadejściem spektakularnej monstery. Ta roślina o dużych, jakby ręcznie wyciętych liściach, może zastąpić we wnętrzu najbardziej wyrafinowaną ozdobę, a jej łatwo rozpoznawalne kształty to idealny motyw dekoracyjny wykorzystywany obecnie na wszystkich możliwych dodatkach.


tropikalny trend

Greenery - kolor roku 2017 wybrany przez Instytut Pantone sam w sobie nie zyskał dużej popularności, ale otoczka stworzona przez Pantone wokół koloru roku odnalazła miejsce we wnętrzach na dobre. Od kilku miesięcy profile blogerek wnętrzarskich na Instagramie pulsują liśćmi monstery i palmy areka. Jednak tropikalna zieleń nie jest tylko chwilową modą w mediach społecznościowych. Dostępne są już nie tylko poduszki i plakaty z palmowym printem. Na rynku coraz częściej pojawiają się ozdobne tapety, czy meble inspirowane tropikalnymi motywami.


tropikalny trend

Moda na tropiki pociągnęła za sobą kolejne zmiany, wzmacniając inne kierunki w urządzaniu wnętrz. Monstery wspaniale podkreślają powracający od kilku lat styl vintage. Bujna roślinność w domu idealnie komponuje się z coraz modniejszymi, ciemnymi kolorami ścian. Do łask wróciły też makramowe kwietniki, które wszyscy znamy z domów naszych babć. Egzotyczna zieleń świetnie wygląda w połączeniu ze złotym kolorem składając się na styl tropical glam. Egzotyczne wzory na tapetach sprawiają, że te coraz częściej ozdabiają mieszkania, sprawdzając się rewelacyjnie tam, gdzie żywe rośliny nie są w stanie się utrzymać.


tropikalny trend

źródło: materiały Bo Concept

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!