Jak urządzić wnętrze w stylu eko?

Jak urządzić wnętrze w stylu eko?

Dodatki wykonane z odzyskanych materiałów, w tym z papieru, to nie tylko manifestacja poszanowania dla środowiska naturalnego, ale także bardzo wysublimowana i elegancka ozdoba podkreślająca awangardową aranżację. Nie bez powodu styl eko coraz śmielej wkracza do wielkiego miasta i nowoczesnych wnętrz.


Styl eko to manifestacja proekologicznego podejścia do życia. Wyrósł on z przekonania, że każdy może być odpowiedzialny za środowisko naturalne, działając tak, aby nie przyczyniać się do jego degradacji.


styl eko

Kolekcja osłonek i tac ROME, z których można stworzyć designerskie pudełka. Produkty wykonane z papieru, w strukturze przypominające gumę

Pytanie, czy recykling może być kreatywny? Projektanci udowadniają, że tak, i coraz częściej promują dodatki do wnętrz wykonane z odzyskanych materiałów. Jednym z najnowszych trendów są dodatki z recyklingowego papieru o strukturze, która nie przypomina tego surowca. Ozdoby najczęściej spotkać można we wnętrzach eko, a także nowoczesnych, minimalistycznych czy loftowych.


styl eko

Kosze z kolekcji WOVEN wykonane z papieru o strukturze przypominającej wyplatany ratan

Eko-trendy w dekorowaniu wnętrz

Dodatki, które powstają z recyklingowych surowców, są topowe ze względu na szalenie oryginalny design, uwypuklony charakterystycznymi kształtami, strukturą i stonowaną kolorystyką. Poza tym, a może przede wszystkim – dają możliwość wyrażenia własnej odpowiedzialności za środowisko naturalne - a to dla wielu z nas coraz ważniejsza kwestia. Choć do tej pory na salonach i w sypialniach rządziły meble z europalet, z których powstał niejeden stolik kawowy, półka, łóżko czy fotel, dziś eko-trendy wychodzą znacznie dalej. W końcu pełnych potencjału materiałów recyklingowych jest zdecydowanie więcej.


styl eko

Osłonki i wazony z kolekcji TOKYO wykonanej z papieru o strukturze przypominającej beton.

Czy to papier, guma, asfalt, beton czy skóra?

Eko-dodatki mogą być piękne i funkcjonalne, posiadając niecodzienne wzornictwo i bardzo wysoką jakość. Tylko z recyklingowego papieru powstają designerskie ozdoby, takie jak np. wazony, świeczniki, misy i tace, osłonki na donice czy galanteria biurowa. Ich niekwestionowanym wyróżnikiem jest nietypowy, praktycznie niemożliwy do podrobienia, inspirujący design. Strukturą przypominają one bowiem nie papier, a asfalt, beton, gumę czy nawet skórę naturalną. Co więcej, specjalny sposób przetwarzania papieru oraz pokrycie z naturalnego lateksu sprawiają, że są w 100 proc. wodoodporne oraz nietłukące.


styl eko

Misy florystyczne z kolekcji GRAN wykonanej z papieru imitującego wyglądem asfalt

Co z kolorystyką?

Warto wiedzieć, że styl eko, a zatem i papierowe dodatki, wyróżnia zdyscyplinowana paleta stonowanych, typowo skandynawskich barw. Co ciekawe, obok szarości, bieli, beży i pastelowych wybarwień innych wariantów kolorystycznych, wyjątkowo pojawia się tutaj matowa czerń. Wystój wnętrz w stylu eko to przytulność wprowadzana przez naturę, która tchnęła nowe życie w już niepotrzebne czy odzyskane materiały. Nowoczesność łączy się z tradycją, a przedmioty będące ozdobą wnętrza podkreślają dbałość o środowisko naturalne.

 

eko styl

Osłonki z serii MILANO wykonane z papieru, o wyglądzie łudząco przypominającym skórę naturalną

źródło: materiały prasowe OOhh.pl


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!