Gatta i jej intymna instalacja

Gatta i jej intymna instalacja

Podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival, firma Gatta zaprezentowała sensualną instalację, której projektantką i kuratorem była Jadwiga Husarska-Sobina. Nowatorska strefa pokazała intymny, kobiecy świat, od wielu lat inspirujący markę.


W intymnym świecie przygasa światło, lepiej czuć zapach, intensywniej słychać każdy dźwięk, a dotyk kreuje obrazy i pobudza zmysły – tak w swojej instalacji marka Gatta przeprowadziła widza przez świat kobiecej delikatności i zmysłów, gdzie rodzi się intymność. Przez przestrzeń, gdzie budzą się pragnienia i powstaje damska bielizna. Gatta zabrała uczestników Łódź Design Festival do pięciu odmiennych stref. Krainy miękkiego i przytulnego aksamitu, otulającego delikatnego jedwabiu, elastycznej jak kobiece ciało lycry, świata zmysłowej koronki oraz strefy pełnej ekspresyjnych, inspirowanych dziełami Yayoi Kusama, kropek.

Skąd pomysł na tak oryginalny sposób komunikacji marki? Inspiracją stały się narracje pokazane na tegorocznych targach designu w Mediolanie. Postanowiono skomunikować się z klientem nie poprzez pokazanie produktu, ale  zmysłowego sposobu myślenia o marce – bo właśnie zmysły są kwintesencją kobiecego świata. 


gatta, LDF, instalacja 2017

W ten sposób powstał 12-metrowy pawilon, do wykonania którego użyto aż 60 m2 aksamitu, 2000 mb satynowej taśmy oraz około 50 m2 lycry. Intymna strefa, w której główną rolę zagrały zmysły i tkaniny przeniosła widza w inną przestrzeń i odizolowała go od zewnętrznego świata.

 

gatta, LDF, instalacja 2017
gatta, LDF, instalacja 2017
gatta, LDF, instalacja 2017

Inspiracją stały się światło, faktury, dźwięk i zapach. Każde z zaprojektowanych pomieszczeń miało wywoływać inne emocje: poczucie otulenia i bliskości, delikatność i ulotność, bliskość z ciałem oraz wolność. Inspiracją była też synergia wszystkich zmysłów. Stworzono wnętrza, w których każdy odwiedzający mógł poznać aksamit, jedwab, koronkę czy lycrę na nowo, obcując z nią. 


gatta, LDF, instalacja 2017

Dzięki instalacji widzowie mieli okazję poznać świat Gatty nie tylko za pomocą obrazu, ale przede wszystkim przy użyciu innych zmysłów – dotyku, węchu czy słuchu. Jak zauważa Jadwiga Husarska-Sobina, przy takich projektach niezmiernie ważna jest dbałość o wszystkie szczegóły. Według projektantki najtrudniejszą rzeczą przy tworzeniu sensualnego pawilonu było zachowanie balansu między projektowanymi strefami – tak, by różne środki artystyczne tworzyły całość i miały sens. Wyjątkowej strefie Gatty podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festiwal towarzyszył inspirujący panel dyskusyjny o kobietach, psychologii i designie. Psycholog prof. Dominika Maison, projektantka Jadwiga Husarska-Sobina i strateg komunikacji Anna Gołębicka rozmawiały o tym, jak myślą i podejmują decyzje kobiety, jak kobietę postrzega współczesny design i czy czeka nas rewolucja na rynku produktów i narracji skierowanych do kobiet.


gatta, LDF, instalacja 2017

źródło: materiały prasowe gatta.pl

Sprawdź również: Łóżkoteka, czyli Kino Łóżkowe


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!